برگزاری چهارمین دوره سخنرانی‌های ترویجی UT-TED در دانشگاه تهران

۱۹ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۳ کد : ۸۹۹۵ اخبار اخبار رویدادها
تعداد بازدید:۱۱۴۸
چهارمین دوره سخنرانی‌های ترویجی UT-TED در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
برگزاری چهارمین دوره سخنرانی‌های ترویجی UT-TED در دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی ، در جلسه تیم اجرایی سخنرانی‌های علمی ترویجی UT-TED با مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ برگزاری چهارمین دوره این رویداد مطرح و بررسی شد.
دکتر محمدعلی زارع چاهوکی ، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، کار ویژه انجمن‌های علمی دانشجویی را افزایش مهارت‌های تخصصی دانشجویان و ترویج علم عنوان کرد و گفت: «باید اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه به‌دنبال ترویج یافته‌های علمی در سطح عموم جامعه باشند. متأسفانه امروز در بین دانشگاه و جامعه گسست وجود دارد که سخنرانی‌های علمی ترویجی UT-TED توانستند در جهت رفع این گسست، گام بردارند».
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، ماهیت بین رشته‌ای را از دلایل توسعه این برنامه برشمرد و تصریح کرد: «مهم‌ترین ویژگی این برنامه دانشجو محور بودن و تأثیرگذاری آن است که البته این موفقیت مرهون برنامه‌ریزی و خلوص افرادی است که در این مجموعه فعالیت می‌کنند».
در ابتدای این جلسه علی‌اصغر خلیلی، مدیر مسئول نشریه علمی ترویجی UT-TED و از اعضای پایه‌گذار سخنرانی‌های علمی ترویجی UT-TED ، به ارائه گزارشی از روند برگزاری دوره‌های قبلی و وضعیت کیفی سخنرانان و مخاطبان پرداخت.
وی، با اشاره به حضور نمایندگان بیش از ۴۰ دانشگاه خارجی و داخلی، از حضور دانش‌آموزان و صنعت‌گران از حوزه‌ها و رشته‌های مختلف علمی در این رویداد به‌عنوان سخنران، خبر داد.
سپس فخرالدین برقعی، دبیر دبیران انجمن‌های علمی دانشکده دامپزشکی، سخنرانی‌های علمی ترویجی UT-TED را خروجی جمع‌های دانشجویی برشمرد و خاطر نشان کرد: «از UT-TED بازخوردهای مثبت زیادی دیده شده است که می‌توان از این ظرفیت برای دوره‌های بعدی نیز استفاده کرد».
در ادامه فاطمه سخاوت، سردبیر نشریه علمی و ترویجی UT-TED، با اشاره روند پیشرفت برنامه UT-TED، آن را فرصتی برای آشنایی با دیگر نگرش‌های علمی توصیف کرد.
هم‌چنین امین صادقی، دبیر رویداد UT-TED، با اشاره به کم‌نظیر بودن رویدادهای دانشجویی که به دوره‌های سوم یا چهارم برسند، ویژگی‌های متمایزکننده این برنامه از عناوین مشابه را مطرح کرد.
سحر خرمی، معاون مشارکت‌های فرهنگی و اجتماعی اداره کل فرهنگی، نیز ضمن بررسی نقاط ضعف و قوت این برنامه به همبستگی و روند رو به پیشرفت تیم اجرایی در جهت برگزاری بهتر چهارمین دوره تأکید کرد.
در پایان این جلسه از امین صادقی، علی‌اصغر خلیلی، فاطمه سخاوت، فخرالدین برقعی، فرشته کرمی، زهرا توکلی، امیرحسین طوفان‌پور و علیرضا صبا، از سوی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران تقدیر شد.
سخنرانی‌های علمی ترویجی UT-TED، از آبان سال ۱۳۹۷ آغاز شده‌اند و تاکنون سه دوره از این برنامه برگزار و دو شماره از نشریه دانشجویی وابسته به این رویداد منتشر شده‌است.

کلید واژه ها: اداره کل فرهنگی و اجتماعی سخنرانی‌های ترویجی


( ۱ )

نظر شما :