سفر رئیس هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها به استان گلستان

تعداد بازدید:۱۶۸۶
دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها از مناطق سیل‌زده استان گلستان بازدید کرد و در هجدهمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه و رئیس هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها، در سفر به استان گلستان ضمن بازدید از مناطق سیل‌زده این استان با سرپرست استانداری گلستان دیدار کرد.
دکتر نیلی احمدآبادی، در این سفر از دهنه ورودی گرگان‌رود به دریای خزر و سایر کانال‌های شهرستان گمیشان و همچنین شرکت مزرعه نمونه بازدید کرد.
رئیس هیأت گزارش ویژه سیلاب‌ها، در این سفر بر لزوم آسیب‌شناسی حادثه سیلاب‌های سال جاری به صورت بی‌طرف تاکید و تدوین درس آموخته‌ها و ارائه راهبردها را از جمله اهداف این گزارش توصیف کرد.
دکتر نیلی احمدآبادی همچنین در هجدهمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان حضور یافت و توضیحاتی در مورد خروجی‌های مدنظر از گزارش ملی سیلاب‌ها و روند پیشبرد امور در این هیأت ارائه داد.
در این جلسه سرپرست استانداری گلستان با اشاره به تهیه طرح جامع سیل استان طی سال‌های گذشته، اظهار کرد: «طرح جامع سیل استان، سند علمی بسیار خوبی است که پس از وقوع سیل در سال ۸۱ تهیه شد و بسیاری از اقدامات در راستای مقابله با سیل اخیر بر اساس آن صورت گرفت».
وی با اشاره به تصرف حریم بستر رودخانه‌ها به عنوان یکی از معضلات اصلی کشور افزود: «در همین سیلاب شاهد بودیم که زهکشی اراضی کشاورزی در تخلیه آب‌های دشت‌ها نقش بسیار مؤثری داشتند، لذا اتمام زهکشی در سطح ۲۸۰ هزار هکتار از اراضی استان مطالبه و درخواست جدی ماست».
مهندس غراوی، همچنین با اشاره به سدهای نیمه تمام استان، تصریح کرد: «اجرای سد نرماب، سد آقدکش، علاج بخشی سد وشمگیر، از جمله اقداماتی است که می‌تواند در کاهش خسارات ناشی از سیلاب و همچنین استفاده بهینه از نعمت الهی مؤثر باشد».
وی افزود: «یکی از طرح‌های مهم ما اجرای طرح‌های آبخیزداری، آبخوانداری و احداث آب‌بندان است».
گفتنی است در این جلسه، جمالی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، مدیرکل بنیاد مسکن، فرمانداران شهرستان‌های گمیشان، آق‌قلا و گنبدکاووس، گزارش‌هایی از اقدامات صورت گرفته در راستای مقابله با بحران سیل ارائه کردند.

کلید واژه ها: سیلاب‌ها هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها مسئولیت اجتماعی


( ۳ )

نظر شما :