رئیس جدید پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران معارفه شد

۱۰ دی ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۹ کد : ۲۴۷۸۹ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۱۲۶۹
آئین معارفه رئیس پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران با حضور رئیس دانشگاه تهران و مسئولان منطقه آزاد کیش برگزار شد.
رئیس جدید پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران معارفه شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران در مراسم معارفه رئیس پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران، با اشاره به شعار دانشگاه تهران مبنی بر جهاد علمی برای تحقق دانشگاه کارآفرین با رویکرد مسئولیت‌پذیری اجتماعی، گفت: با توجه به نوار ساحلی ۴۹۰۰ کیلومتری جنوب کشور، انتظار می‌رود که ظرفیت پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران در خدمت تمدن دریایی ایران قرار گیرد.

وی با اشاره به ظرفیت صنعت گردشگری برای اشتغال‌زایی، یکی از عرصه‌های مورد انتظار از پردیس بین‌المللی کیش را ورود به تربیت نیروی متخصص در این حوزه دانست و گفت: از ظرفیت گردشگری کیش می‌توان برای توسعه کشور استفاده کرد.

دکتر مقیمی همچنین اظهار کرد: میزبانی کیش به عنوان اکسپو جهانی با ظرفیت‌های قوی کیش امکان‌پذیر است.

دکتر علیرضا ذاکر اصفهانی، رئیس جدید پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران نیز در این مراسم از فعالیت‌های بین‌المللی، نوآوری و کارآفرینی با محور مسئولیت اجتماعی و اخلاق، ترویج فرهنگ ایرانی - اسلامی، تقویت فعالیت‌های پژوهشی، تدوین نقشه راهبردی، تجاری‌سازی پژوهش، توسعه علوم دریایی و گردشگری، تقویت اخلاق‌محوری، توجه به محیط زیست و گسترش گفتمان‌های فرهنگی به عنوان مهمترین برنامه‌های پردیس بین‌المللی کیش نام برد.

وی همچنین بر تلاش مجموعه مدیران پردیس بین‌المللی کیش برای تحقق انتظارات رئیس دانشگاه تهران مبنی بر اجرای دوره‌های مشترک با دانشگاه‌های معتبر بین‌‌‌المللی، راه‌اندازی دوره‌های آموزشی بر خط بین‌‌‌المللی، اجرای دوره‌های میان رشته‌ای با مشارکت دانشکده‌ها و سایر دانشگاه‌های داخلی و خارجی، گسترش آموزش عالی در مناطق آزاد، بازاریابی جهت جذب دانشجویان خارجی، تعامل با صنعت و جامعه به منظور پاسخگویی به نیازها با حفظ کیفیت و استانداردهای دانشگاه تاکید کرد.

دکتر ذاکر اصفهانی، عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است که سکانداری استانداری اصفهان و ریاست مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری را در سوابق اجرایی خود دارد.

آئین معارفه رئیس جدید پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن‌زاده امام جمعه کیش و شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت برگزار شد.

کلید واژه ها: تودیع و معارفه پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران


( ۷ )

نظر شما :