مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی؛

دانشگاه بستر رشد و توسعه کشور است/ به‌کارگیری تجربیات متخصصان و استادان راه میان‌بر توسعه مهم‌ترین منطقه آزاد کشور است

۰۶ آبان ۱۴۰۰ | ۱۳:۲۹ کد : ۲۲۸۸۷ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۱۸۵۲
روابط عمومی دانشگاه تهران: دکتر سعید محمد، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی، با بیان اینکه دانشگاه بستر رشد و توسعه کشور است، گفت: «هرگاه دانشگاه محور اصلی توسعه جامعه باشد، راه آبادانی و خوشبختی مردمان هموار می‌شود و دست‌یابی به اهداف تعالی‌بخش هم شتاب می‌یابد».

بنا بر گزارش پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه دکتر سعید محمد، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی، (پنجم آبان) با حضور در پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران در جمع دانشگاهیان به ایراد سخنرانی پرداخت.
مشاور رئیس جمهور در سخنانی ضمن ابراز خشنودی از حضور در جمع دانشگاهیان جزیره کیش، با توصیف جزیره کیش به میراث فرهنگی، از نقش فرهنگ به زیربنای توسعه یادکرد و افزود: «رویکرد نوین دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد، فرهنگ است و بی‌گمان، به پشتوانه فرهنگ سرآمد اسلام و میراث فرهنگی تمدنی ایران و تلاش مسئولانه‌ آحاد مردم، توسعه‌ همه‌جانبه در دسترس خواهد بود».
وی حضور پررنگ و مسئولیت‌پذیری دانشگاه‌ها به‌ویژه دانشگاه‌های سطح یک کشور را از ویژگی‌های بارز منطقه کیش دانست و از استادان، دانشجویان و کارگزاران مراکز دانشگاهی در خلیج فارس و جزیره کیش به دلیل این حضور پرتلاش و اثربخش، قدردانی کرد.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی در ادامه خاطرنشان کرد: «راه میان‌بر در توسعه مهم‌ترین منطقه آزاد کشور، به‌کارگیری تجربیات مدیران، استادان و متخصصان دانشگاه‌های سطح یک مستقر در جزیره کیش است که در میدان عمل ملی و بین‌المللی هستند».
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی در پایان سخنان خود ضمن قدردانی از دانشگاهیان و فرهیختگان حاضر در جلسه، اظهار امیدواری کرد در سفرهای بعدی هم توفیق حضور در چنین جمعی را بیابد.
دکتر مهدی حسین‌‌زاده، معاون فرهنگی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، هم طی سخنانی تقویت نگاه فرهنگی به مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی را از راهبردهای پیش رو برشمرد و بسیج را به‌ویژه در محیط‌های دانشجویی، فرصتی سرنوشت‌ساز در برابر تهدیدهای فرهنگی، دانست.

در این جلسه هم‌چنین، نمایندگان تشکل‌های دانشجویی و دانشگاهیان کیش در سخنانی کوتاهی به طرح دیدگاه‌های خود پرداختند و با برشمردن برخی فرصت‌های ملی و بین‌المللی، حضور دکتر سعید محمد را با پیشینه علمی و عملی و مدیریت جهادی، نویدبخش آینده‌ای خوب برای مناطق آزاد تجاری صنعتی، توصیف کردند.

در حاشیه این مراسم دکتر مجید علی‌زاده، رئیس پردیس بین‌المللی کیش، در نشستی با معاون فرهنگی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، بر هم‌افزایی دانشگاه تهران با آن دبیرخانه تأکید کرد و با برشماری آثار حضور دانشگاه تهران در توسعه منطقه آزاد کیش، آمادگی پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران را برای توسعه همکاری‌ها اعلام کرد.
همچنین در این نشست معاون فرهنگی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد خاطرنشان کرد: «در دیدار آینده دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، فرصت مناسبی برای به اشتراک‌گذاری چگونگی این همکاری‌ها، پیش‌بینی خواهد شد».
در این مراسم که با همکاری بسیج و تشکل‌های دانشجویی کیش برگزار شد، رؤسای دانشگاه‌های حاضر در جزیره کیش، مدیران بسیج دانشجویی کیش، مدیران عالی‌رتبه سازمان منطقه آزاد کیش، امامان جمعه، دانشجویان و دانشگاهیان حضور داشتند.

کلید واژه ها: پردیس بین‌المللی کیش شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی دانشگاه تهران


( ۵ )

نظر شما :