آشنایی با ناحیه نوآوری دانشگاه تهران

۱۸ تیر ۱۴۰۱ | ۰۸:۳۲ کد : ۲۹۳۸۱ گفت‌وگو و گزارش علم‌وفناوری خبر
تعداد بازدید:۸۲۸
بزرگترین ناحیه نوآوری کشور با هدف جذب افراد کارآفرین، بااستعداد، مشاغل دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری‌ها در محدوده‌ای به وسعت ۴۰ کیلومترمربع توسط دانشگاه تهران راه‌اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، یکی از اجزای مهم در زیست‌بوم فناوری، «ناحیه نوآوری» است که بر اساس تعریف ارائه‌شده در سایت IASP نواحی نوآوری مکان‌هایی هستند که برای جذب افراد کارآفرین، بااستعداد، مشاغل دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری‌ها طراحی شده‌اند که با توسعه و ترکیب مجموعه‌ای از دارایی‌های زیربنایی، نهادی، علمی، فناوری، آموزشی و اجتماعی آن‌ها به همراه ارائه خدمات باارزش افزوده، می‌توان به نتایجی همچون توسعه اقتصادی و رفاه پایدار برای جامعه رسید.

در همین راستا دانشگاه تهران با ایجاد بزرگترین ناحیه نوآوری کشور، یکی از مهمترین پیشگامان کشور در خلق این پدیده نوظهور در کشور است و پارک علم و فناوری دانشگاه راهبری این پروژه عظیم را برعهده دارد.

ناحیه نوآوری دانشگاه تهران با مساحت و محیط حدود ۴۰ کیلومترمربع و ۳۱ کیلومتر، فضای داخلی اتصال خیابان شوش با خیابان وحدت اسلامی، خیابان وحدت اسلامی با خیابان ولیعصر (عج)، خیابان ولیعصر (عج) با خیابان اسدآبادی، خیابان اسدآبادی با خیابان ملاصدرا، خیابان ملاصدرا با اتوبان شهید همت، اتوبان شهید همت با اتوبان یادگار امام (ره)، اتوبان یادگار امام (ره) با خیابان اذربایجان، خیابان آذربایجان با خیابان شهید نواب صفوی و خیابان شهید نواب صفوی با خیابان شوش در بر می‌گیرد.

در این ناحیه همچنین سه هاب منطقه نوآوری شهر دانش (smart, green and knowledge city)، منطقه نوآوری اینترنت اشیا (IOT,IIOT) و منطقه نوآوری کسب‌وکارهای خرد و کوچک (circular economy) قرار گرفته است.

کلید واژه ها: ناحیه نوآوری دانشگاه تهران


( ۱ )

نظر شما :