برپایی نمایشگاه دیزاین لهستان در نگارخانه تهران دانشکدگان هنرهای زیبا / نمایشگاه تا ۹ تیر ماه دایر است

تعداد بازدید:۲۰۸
نمایشگاه دیزاین لهستان که در نگارخانه تهران دانشکدگان هنرهای زیبا دانشگاه تهران برپا شده است، تا ۹ تیر ماه ادامه دارد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، نمایشگاه دیزاین لهستان در چارچوب همکاری مشترک علمی گروه طراحی صنعتی دانشگاه تهران و بخش فرهنگی سفارت جمهوری لهستان در تهران، در نگارخانه تهران دانشکدگان هنرهای زیبا دانشگاه تهران برپا شد.

آثار مبلمان که با الهام از فرهنگ ایرانی و لهستانی توسط دانشجویان رشته طراحی صنعتی طراحی و ساخته شده و همچنین آثار منتخب نمونه‌سازی شده مدرسه تابستانی دیزاین لهستان، در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.

آثار مبلمان الهام گرفته از فرهنگ ایرانی لهستانی برای چهارمین بار پیاپی پس از نمایش در سفارت لهستان، خانه هنرمندان تهران و خانه صفوی اصفهان، اکنون در نگارخانه تهران در معرض دید متخصصان و علاقمندان به طراحی صنعتی قرار گرفته است.

این آثار حاصل درس پروژه طراحی مبلمان دانشجویان رشته طراحی صنعتی دانشگاه تهران به راهنمایی دکتر مریم خلیلی است که به مرحله ساخت رسیده است.

بخش محصولات و خدمات نمونه‌سازی شده در نمایشگاه، حاصل پروژه مدرسه تابستانی دیزاین لهستان در دانشگاه تهران است که با محوریت طراحی برای سلامت جسمی و روحی انسان در شرایط اپیدمی کرونا با حضور مجازی ۵ نفر از اساتید و طراحان و پژوهشگران لهستانی اجرا و پس از ارائه ۱۰ طرح منتخب با حمایت سفارت لهستان به مرحله نمونه‌سازی اولیه رسیده است.

مدرسه تابستانی دیزاین لهستان با نظارت علمی و اجرایی دکتر یوانا یورگا، دکتر مریم خلیلی، دکتر مهران فاطمی‌نیا و دکتر عادل مظلومی در تابستان سال گذشته به صورت مجازی برگزار شد.

در بخش جانبی این نمایشگاه، کارگاه آموزشی «چالش طراحی عناصر و وسایط محیط زندگی در دوران پس از کرونا» با حضور دکتر یوانا یورگا استاد دانشگاه در لهستان به مدت دو روز برای دانشجویان طراحی صنعتی برگزار شد که نتایج پروژه‌های این کارگاه نیز به زودی به مرحله اجرایی خواهد رسید.

نمایشگاه و ورک شاپ دیزاین لهستان از ۲۹ خرداد ماه آغاز شده و تا ۹ تیر ماه در نگارخانه تهران دانشکدگان هنرهای زیبا دایر است.

کلید واژه ها: برپایی نمایشگاه دیزاین لهستان دانشکدگان هنرهای زیبا


( ۳ )

نظر شما :