توسعه همکاری‌های مشترک آزمایشگاه بیوشیمی- فیزیک دانشگاه تهران و آزمایشگاه سم‌شناسی مرکز تحقیقات علوم داروییِ

تعداد بازدید:۵۴۱
تفاهم‌نامه همکاری بین رؤسای آزمایشگاه بیوشیمی فیزیکِ مرکز تحقیقات بیوشیمی و آزمایشگاه سم‌شناسی مرکز تحقیقات علوم داروییِ دانشگاه علوم پزشکی تهران منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک، دکتر علی‌اکبر موسوی موحدی استاد و رئیس آزمایشگاه بیوشیمی فیزیک مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران با دکتر محمد عبداللهی استاد سم‌شناسی و داروشناسی دانشکده داروسازی و مرکز تحقیقات علوم داروییِ دانشگاه علوم پزشکی تهران، تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند.

تعریف طرح‌نامه‌های نوین و مشترک در قلمرو تحقیقات استرس اکسایشی و دیابت، بسترسازی تحقیقات علمی به کمک هوش مصنوعی و بانک‌های اطلاعاتی، و تجاری‌سازی دستاوردهای علمی و تحقیقاتی از محورهای همکاری دو آزمایشگاه است که در این تفاهم‌نامه مورد تاکید قرار گرفته است.

طرفین این تفاهم‌نامه در نشست امضای تفاهم‌نامه، بر گسترش تحقیقات بین‌رشته‌ای و بسترسازی افزایش فعالیت‌های مشترک و هم‌جهت تأکید کردند.

دکتر علی‌اکبر موسوی موحدی، رئیس مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران نیز اظهار کرد: هدف از این همکاری‌ها، تعریف سوال‌های اصیل علمی و تحقیقاتی برای هدایت پایان‌نامه‌های دانشجویان مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکترا و طرح‌نامه‌های محققان پسادکترا در گسترش مرزهای دانش و پیشبرد تحقیقات بنیادی کاربردی است.

کلید واژه ها: مرکز بیوشیمی و بیوفیزیک تفاهم‌نامه


نظر شما :