امضای تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۰۷:۵۹ کد : ۱۶۳۲۴ اخبار اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۳۳۲
روابط‌عمومی دانشگاه تهران: مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تفاهم‌نامه راه‌اندازی و توسعۀ مرکز جامع مطالعات راهبردی زیست‌شناسی سامانه‌ای امضا کردند.
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

این تفاهم‌نامه هفته گذشته در مراسمی با حضور دکتر علی‌اکبر موسوی موحدی، رئیس مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران، و دکتر افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دکتر علی حائری، قائم مقام ریاست این دانشگاه، دکتر سیدحسن مقدم‌نیا، عضو فرهنگستان علوم پزشکی و استادانی از گروه بیوانفورماتیک دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، به امضای رؤسای دو طرف رسیده است.
هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه، فراهم کردن زمینه‌ای برای بررسی و حل مسائل حوزه پزشکی با کمک علوم پایه و مدل‌سازی بیماری‌های پیچیده با کمک روش‌های زیست‌شناسی سامانه‌ای می‌باشد.
رویکرد زیست‌شناسی سامانه‌ای امکان ایجاد یک نگاه فراگیر و شبکه‌ای به پدیده‌های زیستی و بیماری‌های پیچیده را به وجود می‌آورد.
در این جلسه مقرر شد که علاوه بر یک طرح پژوهشی که به‌طور مشترک توسط محققان دو مرکز اجرا می‌شود، دو محور تحقیقاتی توسط کارگروه‌های مشترک تدوین شود و چندین پروژه تحقیقاتی ذیل آنها به انجام رسد.
همچنین مقرر شد تا از تعدادی پژوهشگر پسادکترای بین‌المللی و داخلی، با توانایی‌های شاخص علمی و از هر دو گروه پزشکی و علوم پایه جهت همکاری در مرکز جامع مطالعات راهبردی زیست‌شناسی سامانه‌ای دعوت به عمل آید. این پژوهشگران، با راهنمایی اعضای هیأت علمی برجسته هر دو مرکز به انجام پژوهش‌های بنیادی و کاربردی مرتبط با محورهای تحقیقاتی تعریف شده خواهند پرداخت.

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۰۴

کلید واژه ها: مرکز بیوشیمی و بیوفیزیک تفاهم‌نامه بیوانفورماتیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی زیست‌شناسی سامانه‌ای طرح پژوهشی مشترک مرکز جامع مطالعات راهبردی زیست‌شناسی سامانه‌ای


( ۱ )

نظر شما :