امضاء تفاهم‌نامه بین کرسی یونسکو در تحقیقات بین رشته‌ای در دیابت مرکز آی. بی. بی (IBB) و دانشگاه علوم پزشکی مشهد

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۰۸:۱۵ کد : ۱۶۳۲۶ اخبار اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۳۹۳
تفاهم نامه بین کرسی یونسکو در تحقیقات بین رشته‌ای در دیابت مرکز آی. بی. بی (IBB) و دانشگاه علوم پزشکی مشهد منعقد شد.

این تفاهم‌نامه اردیبهشت سال جاری به منظور ایجاد و گسترش همکاری‌های علمی و دخالت مؤثر برای مقابله با بیماری‌های تحلیل‌برنده، به‌ویژه دیابت و آسیب‌های ناشی از آن و گسترش همکاری‌های متقابل علمی، آموزشی، پژوهشی و فناورانه با بهره‌مندی از منابع و امکانات دو طرف امضا شد.

در راستای این تفاهم‌نامه و نشست‌های مجازی مشترک انجام شده در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است:

  • ضمن شناسایی شبکه‌ای از دانشمندان جهان اسلام و منطقه برای همکاری‌های بیشتر، مقدمات برگزاری همایش بین‌المللی Nutrient lifestyle and Stress management فراهم شود.
  • با تعامل و همکاری نمایندگانی از دو طرف و پیگیری و اقدامات لازم، امکان همکاری بیشتر طرفین با کمیته همکاری‌های علمی و فناوری سازمان کنفرانس اسلامی (کامستک) فراهم می‌شود.
  • با ایجاد هسته علمی پژوهشی و تدوین طرح‌های کاربردی ملی و بین‌المللی اقدامات مؤثر در خصوص ایجاد بستر مناسب برای برگزاری کارگاه‌ها و همایش‌ها و بهره‌مندی دانشجویان، پژوهش‌گران پسادکترا و فرصت مطالعاتی پژوهش‌گران و دانشجویان صورت می‌پذیرد.
  • به‌منظور آشنایی بیشتر با مراکز همکار در این تفاهم نامه، مقرر شد لینک مرکز آی بی بی، کرسی یونسکو در تحقیقات بین‌رشته‌ای در دیابت و مرکز بین‌المللی یونسکو علوم پایه پزشکی و تغذیه انسانی در صفحه وب‌گاه طرفین قرار گیرد.

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۰۴

کلید واژه ها: مرکز بیوشیمی و بیوفیزیک تفاهم‌نامه کرسی یونسکو در تحقیقات بین رشته‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیماری‌های تحلیل‌برنده کامستک


نظر شما :