پیام تسلیت دانشگاه تهران در پی درگذشت دکتر شاهرخ فرهنگی

۰۶ آذر ۱۴۰۰ | ۱۲:۱۸ کد : ۲۳۹۰۸ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۵۸۲

انالله و انا الیه راجعون


با نهایت تأسف و تأثر با خبر شدیم دکتر شاهرخ فرهنگی، استاد پیشکسوت دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشکدگان فنی دانشگاه تهران، دعوت حق را لبیک گفته و رخ در نقاب خاک کشیده است.

دکتر فرهنگی که از سرآمدان تدریس، تحقیق و تولید تکنولوژی‌های الکترونیک صنعتی در کشور بود، علاوه بر فعالیت‌های اجرایی و آموزش دانشجویان، تألیف و ترجمه آثار و مقالات علمی ارزشمندی را نیز در کارنامه و سوابق علمی پژوهشی خود دارد که بی‌شک ثمرات فعالیت‌های پربار و پربرکت این استاد فرهیخته، ماندگار خواهد ماند.

این استاد برجسته که به آرامش، خلق نیکو و مردمداری در میان همکاران و دانشجویان خود شناخته می‌شد، با همین روحیه، دوره‌ای ریاست دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشکدگان فنی را برعهده داشت و دو دوره نیز به عنوان نماینده اعضای هیئت علمی دانشکدگان فنی در هیئت ممیزه دانشگاه تهران، منشأ اثر بود. این استاد فقید که بنیان‌گذار دو آزمایشگاه پیشرفته در کشور شامل آزمایشگاه الکترونیک صنعتی پیشرفته و آزمایشگاه فتوولتائیک بود، در سال‌های پایانی عمر شریف و پربرکت خود با وجود آنکه با بیماری دست‌وپنجه نرم می‌کرد، اما چنان پر امید و باانگیزه در مأموریت‌های آموزشی و پژوهشی خود حاضر می‌شد، که گویی دارد امید را برای شاگردانش صرف می‌کند.

بدینوسیله از طرف هیأت‌رئیسه و خانواده بزرگ دانشگاه تهران ضمن ابراز تأسف عمیق، درگذشت این استاد فرهیخته را به خانواده سوگوار ایشان، دانشجویان، استادان و همکاران ایشان تسلیت گفته، رحمت و غفران واسعه الهی را برای آن مرحوم و اجر و شکیبایی برای بازماندگان از خداوند منان مسئلت می‌نماید.
 

حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران
     ۱۴۰۰/۰۹/۰۶

کلید واژه ها: دانشکدگان فنی تسلیت دانشگاه تهران


( ۲ )

نظر شما :