پیام تسلیت دانشگاه تهران در پی درگذشت دکتر نصرالله تابنده

۲۲ مهر ۱۴۰۰ | ۱۹:۵۴ کد : ۲۲۳۰۵ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۱۲۵۵

انالله و انا الیه راجعون


با نهایت تأسف و تأثر با خبر شدیم دکتر نصرالله تابنده، استاد پیشکسوت دانشکده مهندسی مکانیک دانشکدگان فنی دانشگاه تهران، دعوت حق را لبیک گفته و رخ در نقاب خاک کشیده است.
دکتر تابنده، که از دانش‌آموختگان برجسته دانشکده فنی دانشگاه تهران بود در سال ۱۳۳۵ از این دانشکده در مقطع کارشناسی‌ارشد پیوسته فارغ‌التحصیل شد و سپس تحصیلات تکمیلی خود را در رشته‌های مهندسی مکانیک و ریاضیات در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری در دانشگاه لوئیزیانا در آمریکا به پایان برد و با وجود پذیرفته شدن به‌عنوان دانشیار در دانشگاه مذکور، در سال ۱۳۵۰ به ایران بازگشت و به‌عنوان استادیار در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران به تدریس و آموزش دانشجویان پرداخت.
علاوه بر تربیت دانشجویان بی‌شمار و فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی اثربخش، کتب و مقالات تألیفی ارزشمندی در حوزه‌های تخصصی استاتیک، دینامیک، ریاضیات و مکانیک از این استاد پیشکسوت به یادگار مانده است.
از طرف هیأت‌رئیسه و خانواده بزرگ دانشگاه تهران ضمن ابراز تأسف عمیق، درگذشت این استاد فرهیخته را به خانواده سوگوار ایشان، دانشجویان، استادان و همکاران این استاد فقید تسلیت گفته، رحمت و غفران واسعه الهی را برای آن مرحوم و اجر و شکیبایی برای بازماندگان از خداوند منان مسئلت می‌نماید.

روابط عمومی دانشگاه تهران
۱۴۰۰/۰۷/۲۲

 

کلید واژه ها: تسلیت دانشگاه تهران دانشکدگان فنی


( ۲ )

نظر شما :