پیام تسلیت دانشگاه تهران در پی درگذشت دکتر صفی‌الدین صفوی نائینی

۱۹ مهر ۱۴۰۰ | ۱۸:۱۰ کد : ۲۲۰۷۸ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۱۷۴۶

انالله و اناالیه راجعون


با کمال تأثر و تأسف، خبر درگذشت دکتر صفی‌الدین صفوی نائینی، دانش‌آموخته و استاد پیشکسوت و وابسته برق و مخابرات دانشکدگان فنی دانشگاه تهران دریافت شد.
دکتر صفی‌الدین صفوی نائینی، که از اساتید برجسته برق و مخابرات کشور بود و سال‌ها افتخار استادی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران را بر عهده داشت، دانش‌آموخته سال ۱۳۵۳ دانشکده فنی در رشته مهندسی برق الکترونیک بود که تحصیلات تکمیلی خود را در دانشگاه "ایلی نویز" و با تخصص ماکروویو و سیستم‌های راداری به پایان برد و پس از بازگشت به ایران، در دانشکده فنی مشغول به تدریس شد و سال‌ها در این دانشکده به آموزش و تربیت دانشجویان اشتغال داشت. ایشان در سال‌های اخیر، به دلیل اقامت در خارج از کشور، به‌عنوان استاد وابسته با دانشگاه تهران همکاری می‌کرد.
این استاد فرهیخته، برنده دومین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران به واسطه ترجمه و تألیف آثار تخصصی در زمینه دانش پیشرفته مخابرات الکترونیکی و صاحب مقالات متعدد و مرجع در مهم‌ترین ژورنال‌های علمی دنیا در زمینه‌های مخابرات، ماکروویو و سیستم‌های پیشرفته انتقال امواج بود. همچنین همکاری با مراکز و صنایع الکترونیک دفاعی کشور، صنایع دفاعی نیروی دریایی و نیروی هوایی و مراکز علمی، از دیگر خدمات علمی دکتر صفوی نائینی به عرصه علمی کشور است.
از طرف هیأت رئیسه و خانواده بزرگ دانشگاه تهران ضمن ابراز تأسف عمیق، درگذشت این استاد فرهیخته را به خانواده سوگوار ایشان، دانشجویان، استادان و همکاران این استاد فقید تسلیت گفته، رحمت و غفران واسعه الهی را برای آن مرحوم و اجر و شکیبایی برای بازماندگان از خداوند منان مسئلت می‌نماید.

روابط عمومی دانشگاه تهران
۱۴۰۰/۰۷/۱۹

 

 

کلید واژه ها: دانشگاه تهران تسلیت دانشکدگان فنی


( ۱۰ )

نظر شما :