یکصد و سی و یکمین شماره دوماهنامه «مدت» منتشر شد

۰۵ آبان ۱۴۰۰ | ۱۶:۳۳ کد : ۲۲۸۸۲ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۱۴۰۱
روابط عمومی دانشگاه تهران: یکصد و سی و یکمین شماره دوماهنامه «مدت» (ویژه مرداد و شهریور ۱۴۰۰) با مدیر مسئولی دکتر عباس قنبری باغستان و سردبیری منصوره اصبری با رویکرد خبری-تحلیلی منتشر شد.
یکصد و سی و یکمین شماره دوماهنامه «مدت» منتشر شد

در سخن آغازین این شماره از نشریه «مدت» آمده است:
یکصد و سی و یکمین شماره دوماهنامه «مدت» (مرداد و شهریور ۱۴۰۰) با سبکی متفاوت نسبت به قبل، به زینت طبع آراسته شده است و همانند شماره‌های قبلی، در این شماره نیز بخش‌های مختلف از جمله اخبار، گزارش فعالیت‌ها، دستاوردها و رویدادهای مهم، مصاحبه‌های عمیق با اعضای هیأت علمی دانشگاه و … گردآوری و تدوین شده است.
دانشگاه تهران در ماه‌های مرداد و شهریور نیز همچون گذشته دستاوردهای زیادی در حوزه داخلی و بین‌المللی و در بخش‌های مختلف داشت. کسب عنوان «دانشگاه اثرگذار در برنامه ریزی درسی آموزش عالی ایران»، «عملیاتی شدن نظارت پهپادی با استفاده از پرنده‌های بدون سرنشین دانشگاه تهران در گمرک کشور»، «ارتقا رتبه دانشگاه تهران در نظام‌های رتبه بندی بین‌المللی» و چندین اختراع و نوآوری دیگر، از جمله این دستاوردهاست.
مهمترین رویداد آکادمیک این دو ماه در دانشگاه، برگزاری اولین جشنواره «دانشگاه تهران دیجیتال» بود که با برگزاری دهها پنل سخنرانی، ارائه مقاله، برگزاری مسابقه و رونمایی از ده‌ها دستاورد دانشگاه در حوزه سامانه سپاری‌ها، فناوری دیجیتال و یادگیری الکترونیکی در شهریورماه برگزار شد. مهمترین نکته در این زمینه، گذار به دانشگاه دیجیتال در شرایط سخت اپیدمی کرونایی بود که باهمت و تلاش و پشتکار دانشگاه تهرانی‌ها حاصل شد.
در چهارچوب «پویش علمی ایران در آینه ۱۴۰۰» که با هدف ایده پردازی و تولید گفتمان جدید در حوزه‌های مختلف از سوی روابط عمومی دانشگاه دنبال می‌شود، حدود ۲۰ مصاحبه و گفت‌وگو عمیق با اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران انجام شده که دامنه آن از حوزه‌های «دانشگاه دیجیتال» گرفته تا «مسئولیت اجتماعی»، «دانشگاه بدون دخانیات»، «ارتباطات و رسانه»، «معماری و شهرسازی» و نیز «پارک علم و فناوری» را شامل می‌شود.
دانشگاه تهران در پایان شهریور ماه شاهد مهمترین و اصلی‌ترین تحول سازمانی خود، یعنی انتصاب دکتر سیدمحمد مقیمی، استاد تمام دانشکده مدیریت، به عنوان سرپرست دانشگاه، نیز بود. برای ایشان که خود «فرزند» دانشگاه محسوب شده و با گفتمان «کارآفرینی»، «جهاد علمی» و «مسئولیت اجتماعی» سکان نماد آموزش عالی کشور را به عهده گرفته‌اند، از خداوند متعال آرزوی موفقیت و سربلندی روزافزون می‌نمائیم.
در این دو ماه، خانواده دانشگاه تهران همچنین به سوگ درگذشت چند تن از اساتید و پرسنل خدوم خود نیز نشست که یاد و خاطره همه آنها را گرامی می‌داریم. روحشان شاد و قرین رحمت الهی باد.

برای مشاهده فایل کامل این شماره از نشریه مدت، اینجا کلیک کنید.

کلید واژه ها: دوماه نامه مدت خبری - تحلیلی


نظر شما :