دومین شماره دوماه‌نامه مدت در سال ۱۴۰۰ منتشر شد

۱۴ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۷:۲۶ کد : ۲۰۲۳۴ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۱۳۳۰
روابط عمومی دانشگاه تهران: دومین شماره دوماهنامه «مدت» در سال ۱۴۰۰ (ویژه خرداد و تیرماه) با مدیر مسئولی دکتر عباس قنبری باغستان و سردبیری لیلا احمدی با رویکرد خبری-تحلیلی منتشر شد.
دومین شماره دوماه‌نامه مدت در سال ۱۴۰۰ منتشر شد

دومین شماره دوماهنامه «مدت» در سال جاری با رویکرد خبری-تحلیلی (ویژه ماه‌های خرداد و تیر ۱۴۰۰) به زینت طبع آراسته شده و همانند شماره‌های قبلی، در این شماره نیز بخش‌های مختلف از جمله اخبار، گزارش فعالیت‌ها، دستاوردها و رویدادهای مهم، مصاحبه‌های عمیق با اعضای هیأت علمی دانشگاه و … گردآوری و تدوین شده است.
مناسبت مهم و تاریخی سالگرد «تصویب تأسیس دانشگاه تهران» در هشتم خرداد ۱۳۱۳و ابلاغ آن در یازدهم همان ماه در سال ۱۳۱۳ از سوی «مجلس شورای ملی» وقت را باید مهمترین مناسبت این دو ماه دانست. از همین رو و با توجه به اهمیت نمادین آن، یادداشت «۱۷۰ سال با نماد آموزش عالی ایران: از دارالفنون تا دانشگاه تهران» از سوی روابط عمومی دانشگاه منتشر و در این شماره نیز قرار گرفته است.
از منظر توسعه‌ای، دانشگاه تهران همانند تمامی ماه‌های سال، در خرداد و تیر نیز شاهد دستاوردهای زیادی در حوزه‌های مختلف و در سطوح ملی و بین‌المللی بود و به همین دلیل نیز در این دو ماه دانشگاه میزبان رویدادها و ویژه برنامه‌های مهمی بود که از جمله آنها می‌توان به «تفاهم نامه کنسرسیوم ۵ دانشگاه برتر ایران»، «تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه تهران و وزارت دادگستری»، «ارتقاء جایگاه دانشگاه تهران در رتبه بندی جهانی کیو اس ۲۰۲۲»، «قرار گرفتن چهار رشته مهندسی دانشگاه تهران در رتبه زیر صد جهانی»، «رونمایی از چندین طرح و دستاورد دانش بنیان با حضور مقامات و مسئولان کشوری»، «تفاهم نامه همکاری برای ایجاد باغ موزه گیاه شناسی»، «همایش دهمین سال تأسیس دانشکده علوم و فنون نوین»، «راه‌اندازی مرکز نوآوری رسانه همشهری در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران»، و.... اشاره کرد که گزارش‌های تفصیلی هریک از آنها در شماره آمده است.
در چهارچوب «پویش ایران در آینه ۱۴۰۰»، که با هدف ایده پردازی و تولید گفتمان جدید در حوزه‌های مختلف از سوی روابط عمومی دانشگاه دنبال می‌شود، بیش از ۲۰ مصاحبه و گفت‌وگو عمیق با اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران انجام شده که دامنه آن از حوزه‌های «آموزش» گرفته تا «مسئولیت اجتماعی»، «دانشگاه بدون دخانیات»، «ارتباطات و رسانه»، «کشاورزی» و نیز «واکاوی جزئیات اختراعات و دستاوردهای کاربردی» پژوهشگران واحدهای مختلف دانشگاه تهران را شامل می‌شود.
در خرداد و تیرماه سال جاری خانواده بزرگ دانشگاه تهران در غم از دست دادن تنی چند از اعضای خود اعم از اعضای هیأت علمی، کارمندان و دانشجویان به سوگ نشست که از جمله آنها می‌توان به مرحومان دکتر ایرج گلدوزیان، دکتر محمود منصور، دکتر تیمور توکلی و آقای بهراد فرخنده، دانشجوی مهندسی مکانیک پردیس دانشکده‌های فنی اشاره کرد. روحشان شاد و قرین رحمت الهی باد.

برای مشاهده فایل کامل این شماره از نشریه مدت، اینجا کلیک کنید.

کلید واژه ها: دوماه نامه مدت خبری - تحلیلی


( ۳ )

نظر شما :