۲ کتاب اساتید دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران در الزویر منتشر شد

تعداد بازدید:۹۱۸
دو تن از اعضای هیأت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران موفق به تألیف و انتشار دو کتاب در انتشارات معتبر بین‌المللی الزویر شدند.
۲ کتاب اساتید دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران در الزویر منتشر شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دو کتابApplied Micromechanics of Complex” Microstructures: “ Computational Modeling and Numerical Characterization و “Computational Modeling of Intelligent Soft Matter” که توسط دکتر مجید بنی‌اسدی و دکتر مصطفی باغانی اعضای هیأت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران و پروفسور ایو رموند استاد دانشگاه استراسبورگ فرانسه تصنیف شده است، از سوی انتشارات بین‌المللی الزویر منتشر شد.
در کتاب نخست که در زمینه میکرومکانیک تألیف شده است، روش‌های میکرومکانیک برای سه بعدی‌سازی و خواص‌سنجی مکانیکی و گرمایی ساختارهای پیچیده به صورت جامع مورد بررسی قرار می‌گیرد.
ساختارهای پیچیده مانند بافت‌های بیولوژیک، بیومتریال، مواد متخلخل، نانوکامپوزیت‌ها، ساختارهای موزاییکی و … را شامل می‌شوند. روش‌های طراحی ساختارهای جدید برای دستیابی به خواص از پیش تعیین‌شده از جمله اهداف دیگر نگارش این کتاب است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، موضوع کتاب “Computational Modeling of Intelligent Soft Matter” نیز در زمینه مواد هوشمند است که در این کتاب به شبیه‌سازی مکانیک محیط پیوسته و اجزا محدود مواد پلیمری نرم هوشمند، به ویژه پلیمرهای حافظه‌دار و هیدروژل‌های حساس به محرک‌های خارجی پرداخته شده است. مدل‌های ساختاری مورد نیاز و نحوه کالیبراسیون آنها در این کتاب ارائه شده است.

 

کلید واژه ها: دانشکدگان فنی انتشارات الزویر دانشگاه تهران


( ۳ )

نظر شما :