پیام تسلیت دانشگاه تهران در پی درگذشت دکتر اصغر عسگری خانقاه

۱۷ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۶:۲۸ کد : ۲۶۸۳۴ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۵۲۸

انالله و انا الیه راجعون


با نهایت تأسف و تأثر با خبر شدیم دکتر اصغر عسگری خانقاه، از استادان پیشکسوت و مبرز گروه انسان‌شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران دعوت حق را لبیک گفته و رخ در نقاب خاک کشیده است.
این استاد برجسته حوزه انسان‌شناسی علاوه بر آموزش دانشجویان و تولید مقالات علمی فاخر، تألیف کتب ارزشمندی بویژه در حوزه انسان‌شناسی در کارنامه و سوابق علمی پژوهشی خود دارد که بی‌شک ثمرات فعالیت‌های پربار و پربرکت این استاد فرهیخته، ماندگار خواهد ماند.
دکتر عسگری خانقاه دانش‌آموخته دکترای انسان‌شناسی از دانشگاه سوربن فرانسه و از پایه‌گذاران علم انسان‌شناسی زیستی در ایران بود و تحقیقات، تألیفات و ترجمه‌های ارزشمند زیادی در حوزه انسان‌شناسی داشت که از مهمترین آنها می‌توان به مبانی انسان‌شناسی زیستی، انسان‌شناسی عمومی، فرهنگ و زیست، مردم‌شناسی: روش، بینش، تجربه، اشاره کرد. وی همچنین مقالات متعددی نیز در حوزه مردم‌شناسی و تاریخ به نام خود ثبت کرده است.
بدینوسیله از طرف هیأت‌رئیسه و خانواده بزرگ دانشگاه تهران ضمن ابراز تأسف عمیق، درگذشت این استاد فرهیخته را به خانواده سوگوار ایشان، دانشجویان، استادان و همکاران ایشان تسلیت گفته، رحمت و غفران واسعه الهی را برای آن مرحوم و اجر و شکیبایی برای بازماندگان از خداوند منان مسئلت می‌نماید.

مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران
۱۴۰۱/۰۱/۱۷

کلید واژه ها: تسلیت دانشگاه تهران دانشکده علوم اجتماعی


( ۴ )

نظر شما :