جشنواره آموزش دانشگاه تهران به ایستگاه نهم رسید / انتخاب اعضای هیأت علمی بازنشسته و شاغل برگزیده دانشگاه تهران

۰۳ اسفند ۱۴۰۰ | ۰۸:۵۶ کد : ۲۶۱۰۷ اخبار اخبار آموزشی خبر
تعداد بازدید:۱۴۶۲
جزئیات نهمین جشنواره آموزش دانشگاه تهران که ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار و طی آن اعضای هیأت علمی برگزیده دانشگاه تهران معرفی می‌شوند، اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر جعفر نوری یوشانلوئی، مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت آموزشی دانشگاه تهران در تشریح جزئیات نهمین دوره جشنواره آموزش دانشگاه تهران، گفت: این جشنواره برای سه گروه شامل اعضای هیأت علمی پیشکسوت یا بازنشسته، اعضای هیأت علمی برگزیدۀ شاغل در واحدها و کارشناسان آموزشی واحدهای مختلف دانشگاه برگزار می‌شود که طی آن، اعضای هیأت علمی و کارشناسان برگزیده انتخاب خواهند شد.
وی دربارۀ شیوه انتخاب اعضای هیأت علمی و کارشناسان برگزیده آموزشی، اظهار کرد: در دوره‌های پیشین جشنواره آموزش دانشگاه تهران، تعدادی از اعضای هیأت علمی و کارشناسان از سوی واحدهای دانشگاهی اعم از دانشکدگان و دانشکده‌ها و همچنین شش کمیسیون تخصصی دانشگاه به دبیرخانه جشنواره معرفی می‌شدند و هیأت داوران نیز طبق مقررات و بخشنامه‌ها، تعدادی از اعضای هیأت علمی و کارکنان را به عنوان منتخبین معرفی می‌کرد.
مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت آموزشی دانشگاه تهران تصریح کرد: در نهمین دوره جشنواره آموزش دانشگاه تهران، این امکان ایجاد شده است تا علاوه بر اینکه واحدهای دانشگاهی و کمیسیون‌های تخصصی نسبت به معرفی گزینه‌های پیشنهادی خود برای داوری اقدام می‌کنند، شخص اعضای هیأت علمی یا کارشناسان آموزشی هم بتوانند خود را برای شرکت در این رقابت و قرارگیری در روند داوری‌ها، کاندیدا نمایند.
دکتر نوری، آخرین مهلت برای اعلام نامزدی در نهمین جشنواره آموزش دانشگاه تهران را نیمه اسفند ماه اعلام و تاکید کرد: اعضای هیأت علمی و کارشناسان پیشنهادی واحدهای دانشگاهی و همچنین شخص اعضای هیأت علمی و کارشناسان علاقمند به حضور در این جشنواره، لازم است بر اساس بخشنامه‌ها به دبیرخانه جشنواره واقع در اداره کل برنامه‌ریزی و نظارت آموزشی حوزۀ معاونت آموزشی دانشگاه تهران معرفی شوند.
دبیر نهمین جشنواره آموزش دانشگاه تهران در تشریح تعداد اعضای هیأت علمی و کارشناسانی که به عنوان منتخبین جشنواره معرفی می‌شوند، اظهار کرد: شش کمیسیون تخصصی مشورتی در دانشگاه تهران اعم از کمیسیون‌های علوم انسانی، علوم اجتماعی و رفتاری، معماری و هنر، فنی، علوم پایه و کشاورزی و منابع طبیعی فعال هستند که از بین اعضای هیأت علمی بازنشسته هر کمیسیون یک نفر و از بین کارشناسان آموزشی هر کمیسیون نیز یک نفر به عنوان برگزیده معرفی می‌شود.
وی افزود: همچنین برای انتخاب برگزیده از میان اعضای هیأت علمی شاغل در دانشگاه تهران، اینگونه عمل می‌شود که از هر ۵۰ نفر عضو هیأت علمی هر واحد آموزشی، یک نفر به عنوان برگزیده معرفی می‌شود و مورد تقدیر قرار می‌گیرد.
دکتر جعفر نوری یوشانلوئی در پایان درباره مهمترین شاخص‌هایی که مدنظر هیأت داوران جشنواره برای انتخاب برگزیده‌ها وجود دارد، از آمار محصولات علمی، سنوات خدمتی، کسب افتخار در جشنواره‌های معتبر، نقش اساتید و کارشناسان در ارتقای جایگاه دانشگاه در سطح ملی و بین‌المللی، نتایج ارزشیابی‌های دانشجویان و … نام برد.

کلید واژه ها: معاونت آموزشی جشنواره آموزش


( ۳ )

نظر شما :