پیام تسلیت دانشگاه تهران در پی درگذشت دکتر رضا مستوفی فرد

۰۵ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۷:۰۹ کد : ۲۵۴۵۸ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۳۲۲

انالله و انا الیه راجعون
 

با نهایت تأسف و تأثر با خبر شدیم دکتر رضا مستوفی فرد، استاد پیشکسوت گروه باستان‌شناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران، دعوت حق را لبیک گفته و رخ در نقاب خاک کشیده است.

دکتر مستوفی فرد نه تنها از سرآمدان تدریس در دانشگاه بود، بلکه در تمام دوران عمر حرفه‌ای خود تلاش می‌کرد تا جریان آموزش عمومی را از طریق توسعه موزه‌ها، علمی کردن مدیریت آنها و عرضه آثار فرهنگی به عموم دنبال کند.

نام دکتر رضا مستوفی فرد با موزه‌های ایران‌زمین گره خورده و بی‌شک ثمرات تلاش‌ها و فعالیت‌های پربار و پربرکت این استاد فرهیخته برای راه‌اندازی و بنیان‌گذاری موزه مقدم، برای همیشه نزد دوستداران فرهنگ و تاریخ این مرز و بوم ماندگار خواهد ماند.

این استاد پیشکسوت گروه باستان‌شناسی دانشگاه تهران که بخش مهمی از باستان‌شناسان ایرانی تحت هدایت و راهنمایی‌هایش به فراگیری روش‌های کاوش پرداخته‌اند، چنان کاوشگری توانا، ورزیده و ماهر در کاوش‌های باستان‌شناسانه بوده که همکاران و شاگردانش او را «پنجه طلایی باستان‌شناسی» می‌نامند.

با وجود اینکه بیش از دو دهه از بازنشستگی دکتر رضا مستوفی فرد می‌گذرد اما عشق و علاقه این استاد به محیط دانشگاه، همکاران و دانشجویان، موجب شده بود که کماکان ارتباط علمی، فرهنگی و حرفه‌ای خود را با گروه باستان‌شناسی دانشگاه تهران حفظ نماید.

بدینوسیله از طرف هیأت‌رئیسه و خانواده بزرگ دانشگاه تهران ضمن ابراز تأسف عمیق، درگذشت این استاد فرهیخته را به خانواده سوگوار ایشان، دانشجویان، استادان و همکاران ایشان تسلیت گفته، رحمت و غفران واسعه الهی را برای آن مرحوم و اجر و شکیبایی برای بازماندگان از خداوند منان مسئلت می‌نماید.
 

مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران
۱۴۰۰/۱۱/۰۵

کلید واژه ها: تسلیت دانشگاه تهران دانشکده ادبیات و علوم انسانی


نظر شما :