پیام تسلیت دانشگاه تهران در پی درگذشت دکتر علی شیخ‌الاسلامی از مشاهیر دانشگاه تهران

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۰ کد : ۱۶۴۷۷ اخبار
تعداد بازدید:۴۲۶


انا لله و انا الیه راجعون


با نهایت تأسف و تأثر با خبر شدیم استاد علی شیخ‌الاسلامی، از مشاهیر دانشگاه تهران و استاد پیشکسوت دانشکده ادبیات و علوم انسانی دیده از جهان فروبست.

این استاد پیشکسوت زبان و ادبیات فارسی که از مشاهیر و مفاخر دانشگاه تهران و از چهره‌های ماندگار در حوزه زبان و ادبیات فارسی بود، علاوه بر آموزش و تربیت دانشجویان برجسته در این زمینه، تألیف و ترجمه آثار علمی بسیار، چند دوره ریاست دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران، عضو هیأت مؤسس و ریاست دانشگاه علامه طباطبایی و ریاست دانشگاه خوارزمی را نیز در کارنامه خود دارند که بی‌شک ثمرات فعالیت‌های ایشان، همواره در نزد دوستداران علم و دانش ماندگار خواهد ماند.

از مهمترین آثار ایشان می‌توان به «زندگی‌نامه خدیجه کبری و فاطمه زهرا سلام الله علیها»، «جلد چهارم الغدیر»، «برگزیده متون ادب فارسی دانشگاه»، «راه و رسم منزل‌ها»، «خیال، مثال و جمال در عرفان اسلامی» اشاره کرد.

از طرف هیأت‌رئیسه و خانواده بزرگ دانشگاه تهران ضمن ابراز تأسف عمیق، درگذشت این استاد فرهیخته را به خانواده سوگوار ایشان، دانشجویان، استادان و همکاران این استاد ارجمند تسلیت گفته، رحمت و غفران واسعه الهی را برای آن مرحوم و اجر و شکیبایی برای بازماندگان از خداوند منان مسئلت می‌نماید.
 

روابط عمومی دانشگاه تهران
۱۴۰۰/۰۲/۲۳

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۰۴

کلید واژه ها: دانشکده ادبیات و علوم انسانی تسلیت دانشگاه تهران


( ۳ )

نظر شما :