دکتر مقیمی در جمع اعضای بسیج کارکنان دانشگاه تهران:

جهاد علمی برای تحقق دانشگاه کارآفرین، با فرهنگ بسیجی ممکن می‌شود

۰۳ آذر ۱۴۰۰ | ۱۹:۳۰ کد : ۲۳۸۶۵ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۱۲۴۴
رئیس دانشگاه تهران گفت: همه عناصری که در شعار دانشگاه مبنی بر «جهاد علمی برای تحقق دانشگاه کارآفرین با رویکرد مسئولیت‌پذیری اجتماعی» آمده، با مأموریت‌ها و کارکردهای نهاد بسیج دارای ارتباطی نزدیک است و این شعار برگرفته از عمق باور به فرهنگ بسیجی است.
جهاد علمی برای تحقق دانشگاه کارآفرین، با فرهنگ بسیجی ممکن می‌شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران عصر امروز چهارشنبه با حضور در جمع فرماندهان بسیج پایگاه‌های بسیج کارکنان دانشگاه تهران در محل تالار امیرکبیر، ضمن تبریک و گرامیداشت هفته بسیج، افزود: بر اساس باور بسیجی، هر اتفاقی که می‌خواهد در ابعاد مختلف علمی، اقتصادی و … در دانشگاه و کشور بیفتد، با سبک مدیریت جهادی قابل تحقق است.

رئیس دانشگاه تهران، شکل‌گیری کانون‌های نظارتی برای رصد خط‌مشی‌هایی که در دانشگاه اجرا می‌شود را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: بسیج نشان داده که نسبت به همه چیز مسئولیت‌پذیر است. دانشگاهیان بسیجی می‌توانند در رصد و نظارت بر اجرای خط‌مشی‌ها پیشگام باشند و ضمن کشف و شناسایی آسیب‌ها و ایرادها، راه‌حل‌های خود را به مدیریت دانشگاه ارائه کنند.

رئیس دانشگاه تهران در ادامه سخنانش خطاب به فرماندهان بسیج کارکنان، تاکید کرد: مدیریت جهادی دارای سه عنصر عقلانیت، معنویت و عملگرایی است که منبعث از فرهنگ بسیجی هستند و لازم است به صورت توأمان و ترکیبی مورد ملاحظه قرار گیرند. اگر یکی از این مولفه‌ها در امور مدیریتی مورد توجه قرار نگیرند، چرخه فعالیت‌ها در مدیریت جهادی تکمیل نمی‌شود. در دنیای امروزی باید بر مبنای خردورزی عمل کنیم، به خرد جمعی مراجعه کنیم و تلاش‌هایمان مبتنی بر نیت الهی، خلوص نیت و اخلاص‌مداری باشد.

دکتر مقیمی همچنین با تاکید بر اینکه یک بسیجی هیچ وقت از ارزش‌های خود کوتاه نمی‌آید، به سبک مدیریتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید چمران اشاره کرد و گفت: شهید سلیمانی از ارزش‌های خود کوتاه نمی‌آمد ولی در عین حال محبوب هم بود. شهید سلیمانی ثابت کرد که هم می‌شود از ارزش‌ها کوتاه نیامد و هم محبوب بود.

رئیس دانشگاه تهران در پایان از بسیج کارکنان دعوت کرد تا به صورت ماهانه یک رویداد فرهنگی با ائتلاف بین دانشگاهیان بسیجی طراحی و اجرا کنند.

بر طبق این گزارش، جواد عزیزی، فرمانده بسیج کارکنان دانشگاه تهران و سایر فرماندهان پایگاه‌های بسیج کارکنان دانشگاه تهران نیز مطالباتی نظیر حضور نماینده بسیج کارکنان در شورای فرهنگی دانشگاه، توجه بیشتر به مسائل فرهنگی و دینی، احیای نظام پیشنهادات در دانشگاه، احداث زائرسرای دانشگاه تهران در مشهد مقدس و تجهیز پایگاه‌های مقاومت بسیج دانشگاه تهران را مطرح کردند. همچنین نمایندگان بسیج کارکنان از رویه جدید رئیس دانشگاه مبنی بر نظرخواهی از ذی‌نفعان دانشگاه (از جمله کارکنان) در زمینه مسائل مدیریتی تقدیر کردند.

دکتر عبدالرضا سیف رئیس بسیج اساتید دانشگاه تهران نیز در این نشست با اشاره به سیر تاریخی تشکیل بسیج اساتید در دانشگاه و گرامیداشت اولین رؤسای این تشکل استادی، بر هم‌افزایی بسیج اساتید، بسیج کارکنان و بسیج دانشجویی در دانشگاه‌ها تاکید کرد.

در پایان این نشست، احکام سه تن از فرماندهان پایگاه‌های بسیج کارکنان دانشگاه تهران با حضور دکتر مقیمی رئیس دانشگاه و جواد عزیزی فرمانده بسیج کارکنان دانشگاه تهران به آنها اعطا شد.

بر این اساس، علی مقصودی‌نیا به عنوان فرمانده پایگاه بسیج سازمان مرکزی، سید محمد نبوی به عنوان فرمانده بسیج کارکنان دانشکدگان ابوریحان و امیر میرزایی به عنوان فرمانده بسیج کارکنان دانشکدگان هنرهای زیبا دانشگاه تهران معرفی شدند و احکام‌شان را دریافت کردند.

کلید واژه ها: بسیج هفته بسیج


( ۵ )

نظر شما :