رئیس دانشگاه تهران در بازدید از دفاتر بسیج دانشجویی:

دانشگاهیان بسیجی در جریان غائله اخیر هوشمندی، حسن خلق و مدارا به خرج دادند | جنس شعارهای برخی معترضان، بیان مشکلات و ضعف‌ها نبود

۰۷ آذر ۱۴۰۱ | ۱۵:۱۲ کد : ۳۱۶۱۸ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۱۰۵۳
رئیس دانشگاه تهران با تقدیر از بسیجیان بخاطر رفتار عاقلانه و توأم با دلسوزی در جریان حوادث اخیر، گفت: بسیج در جریان غائله اخیر، هوشمندانه عمل کرد و شعور بالایی نشان داد. ما از دانشگاهیان بسیجی رفتارهایی دیدیم که مهمترین آنها حسن خلق و مدارا بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر سید محمد مقیمی امروز دوشنبه ۷ آذر ماه در جریان بازدید از دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه تهران، ضمن تبریک هفته بسیج، گفت: به رغم برخی کشمکش‌ها در شرایط عمومی، دوستان بسیجی متناسب با فرمایشات مقام معظم رهبری عمل کردند.
دکتر مقیمی با انتقاد از برخی رفتارها و سخنان ناصواب افرادی که در هیبت معترض ظاهر شدند، گفت: به رغم دعوت از آنان، به فضای گفت‌وگو وارد نشدند. این رویداد نادری در دانشگاه بود که جنس مطالبات اینگونه باشد که برخی دنبال هرج و مرج و به تعطیلی کشاندن دانشگاه باشند.
رئیس دانشگاه تهران افزود: درست است که ضعف‌هایی وجود دارد و حتماً باید برطرف شود، اما جنس شعارهای برخی معترضان، بیان مشکلات و ضعف‌ها نبود.
دکتر مقیمی گفت: باید از این تجربه بیاموزیم که در آینده بیشتر با هم گفت‌وگو کنیم. همه فرزندان، خوهران و برادران ما هستند، ولی برخی نسبت به گذشته، آینده و حتی اکنون نیز اطلاعات درستی ندارند و از پیشرفت‌ها و موقعیت مهم کشور بی‌خبر هستند.
وی با بیان اینکه در فضای دانشگاه باید به همه ذی‌نفعان توجه کنیم، گفت: هر کسی در چارچوب قانون عمل کند قابل احترام است. رعایت حقوق ذی‌نفعان مشروط به رعایت قانون است و حدوسطی بین قانون‌مداری و بی‌قانونی وجود ندارد.
استاد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران افزود: انتظار داریم تک تک افراد در چارچوب قانون عمل کنند و هر کاری منجر به اخلال و تعطیلی کلاس‌ها شود، خلاف قانون است.
رئیس دانشگاه تهران افزود: باید حوادث اخیر را در جلسات مستقلی تحلیل و بررسی کنیم و نظر و سخن معترضان را بشنویم. در دانشگاه باید اجازه دهیم سلیقه‌ها و گروه‌های مختلف نظر و سخن خود را ابراز کنند و ما به عنوان مسئولان دانشگاه موظف هستیم، شنونده باشیم و در جهت بهبود و اصلاح مشکلات تلاش کنیم.
رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه فداکاری و فعالیت‌های خالصانه و بی‌منت اعضای بسیج قطعاً از سوی خداوند بی‌پاسخ نخواهد ماند، گفت: بسیج همراه و یاور مدیریت دانشگاه است و از همه بسیجیان دانشگاه انتظار می‌رود که با سازماندهی و تعامل بیشتر در کنار مدیریت دانشگاه به حل مشکلات و اصلاح امور بپردازند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران و دکتر مهدی شهبازی مشاور رئیس دانشگاه و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه امروز ۷ آذر ماه ۱۴۰۱ همزمان با هفته بسیج، ضمن بازدید از دفاتر بسیج دانشجویی در سطح دانشگاه، با اعضای فعال بسیج دانشکده‌های فیزیک، زبان‌ها و ادبیات خارجی، علوم ورزشی و تندرستی، روانشناسی و علوم تربیتی، مدیریت و دانشکدگان فنی دانشگاه تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

کلید واژه ها: هفته بسیج دانشگاه تهران


( ۱ )

نظر شما :