پیام رئیس دانشگاه تهران به دانشجویان بسیجی:

بسیج دانشجویی قدرت نرم خود را در غائله اخیر نشان داد | بسیج دانشجویی هوشمندانه و با بصیرت در میدان ایستاده است | امروز دانشجوی انقلابی تنها با تلاش برای تجمیع اراده‌ها و وحدت بین سلیقه‌ها می‌تواند بار دیگر تاریخ‌ساز شود

۰۳ آذر ۱۴۰۱ | ۲۳:۳۹ کد : ۳۱۵۴۶ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۱۰۰۵
بار دیگر با طنین‌اندازی نوای دلنشین تفکر بسیجی، شاهد ناکامی بدخواهان و دشمنانی بودیم که همواره به دانشگاه تهران با چشم طمع می‌نگرند تا نقش تمدن‌سازی آن را به چالش بکشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران همزمان با هفته بسیج و فرا رسیدن سالروز شکل‌گیری بسیج دانشجویی، پیامی صادر کرد.

متن پیام رئیس دانشگاه تهران به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم 


فرا رسیدن سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) برای شکل‌گیری بسیج دانشجویی و تقارن آن با روزهایی که این تشکیلات انقلابی بیش از هر زمانی در پاسداری از آرمان‌های امام و رهبری می‌درخشد، بار دیگر یادآور روشن‌بینی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در پیش‌نگری بزنگاه‌ها و میدان‌هایی است که انقلاب اسلامی در طول حیات خود با آنها مواجه می‌شود؛ از جمله قرارگیری در میدان نبرد فرهنگی که نمونه‌ای چندوجهی از آن را در جریان حوادث اخیر پیش روی داشته‌ایم.

تشکیلات بسیج دانشجویی که همواره پیشتاز در عرصه فعالیت‌های جهادی و فرهنگی است، در جریان غائله اخیر که مدعیان "آزادی" بر ضد شعارشان عمل می‌کردند، روی دیگری از رویکرد جهادی خود را در مواجهه با این مدعیان عرضه کرده و با پیروی از سبک زندگی و مدیریتی سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی، "عقلانیت" را که یکی از مولفه‌های کلیدی فعالیت جهادی است سرمشق خود قرار داده و بارها دانشجویانی که لباس اعتراض بر تن کرده بودند را به "گفت‌وگو" دعوت نمود.

برافراشتن پرچم "گفت‌وگو" از سوی دانشجویان بسیجی، تصویری از قدرت نرم این تشکیلات دانشجویی و ترجمان انقلابی‌گری در تراز فرزندان حضرت روح‌الله را به نمایش گذاشت؛ تصویری که دوستداران رهبر دلسوز انقلاب اسلامی و پایبندان به آرمان‌های شهدا را بیش از گذشته به ظرفیت بی‌بدیل شجره طیبه بسیج امیدوار نمود.

آن صحنه‌ای که گلوی دانشگاهیان بسیجی در پی شعارهای ساختارشکنانه اندک فریب‌خوردگان، فشرده می‌شد؛ دانشجویان بسیجی در دانشگاه‌های سراسر کشور بویژه در نماد آموزش عالی، چنان هوشمندانه و با بصیرت در میدان ایستادند و از حریم ولایت دفاع کردند که زبان مخالفان نیز یارای انتساب سخت‌انگاری به آنها در فضای دانشگاه را نداشت.

امروز دانشجوی انقلابی از هر گرایش سیاسی، در نقطه‌ای از تاریخ جنبش دانشجویی ایستاده است که تنها با تلاش برای تجمیع اراده‌ها و وحدت بین سلیقه‌های پایبند به آرمان‌های انقلاب می‌تواند بار دیگر تاریخ‌ساز شود و پرواز بال‌های دانشگاه اسلامی را تداوم بخشد. بدون تردید روحیه بسیجی که نه فقط در دانشجویان عضو این تشکیلات دانشجویی که در هر دانشجوی انقلابی متبلور است، لازمه بی‌بدیل این تاریخ‌سازی است.

بار دیگر با طنین‌اندازی نوای دلنشین تفکر بسیجی، شاهد ناکامی بدخواهان و دشمنانی بودیم که همواره به دانشگاه تهران با چشم طمع می‌نگرند تا نقش تمدن‌سازی آن را به چالش بکشند.

شما خواهران و برادران بسیجی‌ام، آگاهی را با احساس مسئولیت و شور و شعور آمیخته کردید و علیرغم بی‌احترامی و ترور شخصیت شما جوانان مؤمن و انقلابی توسط معدود افراد معلوم‌الحال در محیط دانشگاه که از روی نابخردی و یا خائنانه صورت گرفت، صحنه‌ای از آزمایش الهی را به نمایش گذاشتید و با ایمانی عاشقانه از آن سربلند بیرون آمدید.

در همین مجال، ضمن عرض تبریک فرا رسیدن هفته بسیج به دانشگاهیان بسیجی و گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج دانشجویی، دعای خیر و آرزوی عاقبت‌بخیری را نثار فرزندان راستین امامین انقلاب نموده و صادقانه و خالصانه بر این امر صحه می‌گذارم که انقلاب اسلامی را جوانان و دانشجویانی نگاه داشته و خواهند داشت که زیستی ایثارگرانه و غیورانه مبتنی بر عقلانیت، معنویت و عملگرایی را همچون برادران و خواهران بسیجی‌ام در دانشگاه تهران سرمشق خود قرار داده‌اند. فرصت را مغتنم شمرده و بار دیگر با امام و شهدا پیمان می‌بندیم که در مسیر دفاع از عزت و آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی و صیانت از دانشگاه اسلامی تا پای جان در زیر پرچم ولایت و تحت رهبری حکیمانه حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) از هیچ تلاشی برای تقویت و کارآمدسازی نظام اسلامی و زمینه‌سازی برای ظهور منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) فروگذار نخواهیم کرد.

سید محمد مقیمی
۳ آذر ماه ۱۴۰۱

کلید واژه ها: دانشگاه تهران هفته بسیج بسیج دانشجویی


( ۶ )

نظر شما :