اطلاعیه برگزاری وبینار تخصصی فناوری معماری

تعداد بازدید:۱۰۱
روابط عمومی دانشگاه تهران: وبینار تخصصی فناوری معماری روش‌های پیشرفته مستند نگاری و کاربرد آنها در مدل‌سازی اطلاعات ساختمان(BIM)، کاربرد نسخه دیجیتال ابنیه (Digital Twin) از سوی قطب علمی معماری پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران برگزار می‌شود. در این اطلاعیه آمده است:

مانند بسیاری از نوآوری‌ها و فناوری‌های دیجیتال، موضوع نسخه دیجیتال (Digital Twins) کاربرد خاص خود را در بخش ساختمان پیدا کرده است که هم در مورد ساختمان‌های جدید و هم میراث فرهنگی دارای موضوعیت است. این نسخه با ادغام اطلاعات حاصل از اینترنت اشیا (IoT) و هوش مصنوعی به‌گونه‌ای می‌تواند بینشی درست از چگونگی طراحی، ساخت، حفاظت و نگهداری ساختمان‌ها به دست دهد.
در این راستا قطب علمی فناوری معماری در نظر دارد کارگاه تخصصی روش‌های پیشرفته مستند نگاری و کاربرد آنها در مدل‌سازی اطلاعات ساختمان (BIM)، کاربرد نسخه دیجیتال ابنیه (Digital Twin) را در قالب وبینار و برگزار کند.
تمرکز این وبینار بر تهیه نسخه دیجیتال یکی از ابنیه‌های موجود خواهد بود. از آنجا که ارتباط تنگاتنگی میان Digital Twins و مدل‌سازی اطلاعات ساختمان (BIM) وجود دارد، نشان داده خواهد شد که چگونه مدل اطلاعات ساختمان As-Built تهیه می‌شود، فرآیندی که شروع آن با برداشت و مستندنگاری انجام می‌‌شود. از این‌رو در این وبینار مخاطبان با روش‌های پیشرفته برداشت با اسکنرهای سه بعدی و پهپاد آشنا شده و به طور عملی استفاده از نرم‌افزارهای مربوط به این امر را خواهند آموخت. در ادامه به چگونگی تبدیل فایل‌های برداشت شده، به مدل اطلاعات ساختمان و در انتها استفاده‌های مختلف از این نسخه پرداخته خواهد شد.
این وبینار تخصصی، چهاردهم و پانزدهم اسفندماه سال جاری از ساعت ۱۶ تا ۱۹ و به‌صورت رایگان برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به آدرس ceat.ut.ac.ir مراجعه کنند.

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۰۲

کلید واژه ها: پردیس هنرهای زیبا فناوری معماری مستند نگاری مدل‌سازی اطلاعات ساختمان نسخه دیجیتال ابنیه اینترنت اشیا هوش مصنوعی


نظر شما :