احداث ایستگاه مترو در کوی دانشگاه تهران در دست اقدام است

۲۹ مهر ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۱ کد : ۱۳۱۴۶ اخبار اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۶۹۲
در نشست مشترک مدیر عامل شرکت مترو و مسئولان دانشگاه، اقدامات مطالعاتی و اجرایی احداث ایستگاه مترو در کوی دانشگاه تهران آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از اداره کل امور خوابگاه‌های دانشگاه، به منظور بهره‌مندی از شبکه حمل و نقل عمومی و تسهیل عبور و مرور دانشجویان کوی دانشگاه تهران و دسترسی سریع و آسان آنها به مراکز مهم از جمله پایانه‌های مسافربری، راه آهن، فرودگاه و مراکز فرهنگی و اجتماعی سطح شهر تهران، نشستی با حضور مهندس علی امام، مدیر عامل شرکت مترو تهران، دکتر سعید حبیبا، معاون دانشجویی و رئیس سازمان دانشجویان و نمایندگانی از شرکت مشاور مترو تهران، ۲۲ مهر ۱۳۹۹ در کوی دانشگاه تهران برگزار شد.‌‌‌‌‌‌‌
در این نشست دکتر حبیبا، معاون دانشجویی دانشگاه تهران، ضمن ارائه گزارشی از تعداد دانشجویان ساکن در خوابگاه‌های کوی دانشگاه، تردد با شبکه حمل و نقل عمومی همچون مترو را از نظر زمان و هزینه سفر درون شهری مناسب دانست و بر لزوم استفاده و امکان دسترسی دانشجویان ساکن کوی دانشگاه از خطوط مترو تهران تأکید کرد.
مهندس امام، مدیر عامل شرکت مترو تهران، نیز با تبیین اهمیت بهره‌مندی دانشجویان کوی دانشگاه از شبکه قطار شهری و با اشاره به عبور خط هفت، از بزرگراه چمران و ایجاد ایستگاه در پارک گفت‌وگو، امکان اتصال کوی دانشگاه تهران به این ایستگاه را امکان‌پذیر برشمرد.
وی تصریح کرد: «برای بررسی این موضوع با شرکت مشاور، جلساتی را برگزار کرده‌ایم و امکان اتصال از طریق تونل مورد مطالعه اولیه قرار گرفته است و شرکت مترو تهران، آمادگی اجرای آن را دارد».
در ادامه نشست دکتر هادی غفوریان، مدیر کل کوی دانشگاه تهران، ضمن تشکر از حضور مهندس امام و هیأت همراه، با طرح موضوع مسؤولیت اجتماعی کوی دانشگاه و اهمیت رابطه دانشگاه و محله‌های پیرامونی به‌ویژه کارگر شمالی، پیشنهاد امتداد تونل تا ضلع شرقی کوی دانشگاه تهران را مطرح کرد.
دکتر غفوریان افزود: «با این اتفاق نه تنها محله کارگر شمالی به شبکه مترو تهران متصل می‌شود، بلکه امکان اتصال دو محله قدیمی کارگر و کوی نصر (گیشا) نیز فراهم خواهد شد. همچنین دانشجویان دانشکده‌های تربیت بدنی، زبان‌ها، مطالعات جهان و پارک علم و فناوری می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند».
در این نشست پس از بحث و بررسی موضوع مقرر شد، دفتر فنی کوی دانشگاه با مهندسین مشاور شرکت مترو تهران، جلسات مشترکی برگزار کرده و حداکثر تا یک ماه آینده طرح پیشنهادی شرکت مترو تهران در این زمینه آماده شود.

کلید واژه ها: معاونت دانشجویی اداره کل امور خوابگاه‌‌ها


( ۲ )

نظر شما :