درخشش دانشگاه تهران در رتبه‌بندی موضوعی دانشگاه‌های جهان

تعداد بازدید:۱۳۳۳۰
دانشگاه تهران در رتبه‌بندی دانشگاه ملی تایوان، در چهار موضوع مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی عمران و علوم کشاورزی در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان از سوی نظام رتبه‌بندی دانشگاه ملی تایوان در سال ۲۰۱۹، دانشگاه تهران در چهار موضوع مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی عمران و علوم کشاورزی در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.
بر اساس این گزارش، دانشگاه تهران با کسب رتبه‌های ۷۶ در حوزه مهندسی و ۱۶۱ در حوزه کشاورزی و نیز کسب رتبه ۹ در موضوع مهندسی مکانیک، رتبه ۲۸ در مهندسی شیمی، رتبه ۵۹ در مهندسی عمران، رتبه ۸۶ در علوم کشاورزی توانست جایگاه اول ملی را تثبیت کند و با ۲۳ رتبه صعود، جایگاه ۳۴۴ جهانی را به دست آورد.


همچنین این دانشگاه در موضوع علوم کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی مواد، شیمی، محیط زیست، علوم گیاهی و جانوری و علوم زمین به ترتیب رتبه‌های ۱۱۷، ۱۱۹، ۱۴۳، ۱۹۳، ۱۹۸، ۲۱۴ و ۲۵۵ را کسب کرد.
گفتنی است مهندسی مکانیک دانشگاه تهران مانند سال گذشته با درخششی افتخارآمیز در جایگاه نهم جهان قرار گرفت و به جایگاه خود در میان ۱۰ دانشگاه برتر جهان در این موضوع استحکام بخشید و نام دانشگاه تهران را بالاتر از MIT قرار داد.
پس از دانشگاه تهران، دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز با کسب رتبه ۴۰۷ جهانی جایگاه دوم ملی را کسب کرد و در کنار دانشگاه تهران در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

کلید واژه ها: رتبه‌بندی موضوعی رتبه‌بندی دانشگاه تهران


( ۴۶ )

نظر شما :