مراسم تجلیل از فرزندان ممتاز خانواده بزرگ دانشگاه تهران برگزار شد

۰۳ دی ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۳ کد : ۵۰۳۹ اخبار اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۱۷۷۴۰
مراسم تقدیر از فرزندان ممتاز خانواده بزرگ دانشگاه تهران، دوم دی ۱۳۹۶ به همت مدیریت رفاه دانشگاه تهران برگزار شد.
مراسم تجلیل از فرزندان ممتاز خانواده بزرگ دانشگاه تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در این مراسم که با حضور رئیس، هیأت رئیسه، مسئولان و کارکنان دانشگاه برگزار شد، دکتر سعید یزدانی، معاون اداری و مالی، ضمن خیر مقدم به حاضران گفت: «موفقیت شما عزیزان و آینده‌سازان کشور برای کسب رتبه‌های برتر مقاطع تحصیلی و دانشگاهی را تبریک عرض می‌کنم. دانشگاه افتخار می‌کند که تعداد ۳۲۵ دانش‌آموز و دانشجو به‌عنوان فرزندان ممتاز انتخاب شده‌اند».

دکتر یزدانی، هدف از برگزاری این مراسم را اجر نهادن به تلاش‌های فرزندان کارکنان و هم‌چنین زمینه‌سازی برای نزدیکی و استحکام خانواده بزرگ دانشگاه تهران برشمرد.

وی با بیان اینکه علم و اخلاق دو عامل مهم در راستای تضمین پیشرفت جامعه و کشور هستند، افزود: «وظیفه ما این است تا جایی که در توان داریم فرزندان خود را در راه کسب علم و اخلاق و طی پله‌های ترقی کمک و حمایت کنیم».

معاون اداری و مالی دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: «اینکه فرهنگ حاکم بر خانواده‌های ما، فرهنگ علم و اخلاق است جای تقدیر بسیار دارد. وجود اعتقاد در بین خانواده‌های ایرانی نسبت به پیشرفت تحصیلی فرزندان خود یک نعمت الهی است و بودن چنین فرهنگی موجب شده خانواده‌ها درباره ارتقای علم و دانش فرزندان خود از هیچ کوششی فروگذار نکنند».

دکتر یزدانی با تصریح اینکه هرگونه رشد و پیشرفتی را که در سطح ملی و بین‌المللی شاهد آن هستیم به برکت وجود فرزندان مستعد و تلاشگر است، گفت: «دانش آموزان و دانشجویان ایرانی با حداقل امکانات موجود، در جوامع بین‌المللی موفق به کسب رتبه‌های بسیار ارزشمندی شده‌اند؛ دلیل این همه موفقیت اعتقاد و همت خانواده‌ها و فرزندان آنهاست».

وی در ادامه تاکید کرد: «موفق بودن تنها منحصر به ممتازی در زمینه تحصیل و درس نیست. بلکه احترام به حقوق دیگران، ارزش‌های ملی و اجتماعی مردم، تکریم پدر و مادر و مسئولیت‌پذیری از دیگر زمینه‌هایی است که باید به آن‌ها توجه ویژه شود».

معاون اداری و مالی دانشگاه در پایان با عنوان اینکه از خانواده‌های محترم دانشگاه تهران به پاس تعلیم و تربیت فرزندان برومند و نخبه تشکر می‌کنم، افزود: «اگر تلاش و همت شما نبود هرگز چنین موفقیت‌هایی به دست نمی‌آمد. اهمیت دادن به تحصیل فرزندان خود نوعی سرمایه‌گذاری برای پیشرفت و ارتقای کشور است. توصیه و تاکید من به شما فرزندان افتخارآفرین دانشگاه تهران این است که قدر والدین ایثارگر خود را بدانید که تکریم و احترام والدین بر همه ما واجب است».

مهندس محمدعلی گودرزی، مدیریت رفاه دانشگاه تهران نیز در این مراسم گفت: «مطابق روال گذشته در چنین مراسمی از دانش‌آموزان منتخب و ممتاز پایه‌های تحصیلی ششم ابتدایی، نهم، سوم دبیرستان و دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای حرفه‌ای و تخصصی و مدال‌آوران و مقام‌آوران المپیادها و جشنواره‌های علمی تقدیر به‌عمل می‌آید».

مهندس گودرزی تصریح کرد: «امسال از ۳۲۵ منتخب ممتاز به صورت ویژه تقدیر خواهد شد. بر اساس بررسی‌های صورت گرفته طی پنج سال گذشته شاهد رشد حدود ۲۰ درصدی منتخبین ممتاز، در پایه‌های تحصیلی و مقاطع مختلف دانشگاهی بوده‌ایم».

وی خاطر نشان کرد: «دانشگاه تهران با برگزاری این جلسات توجه ویژه خود را به سرنوشت علمی فرزندان همکاران نشان می‌دهد و در این مسیر هرگونه همکاری و اقدام لازم را ارائه خواهد داد».

مدیریت رفاه دانشگاه تهران با بیان اینکه منتخبین امروز بدون تردید آینده‌سازان فردای روشن این سرزمین خواهند بود، افزود‌: «بر این باوریم که استقلال، آزادی و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مرهون همت و سخت‌کوشی این جوانان و نوجوانان عزیز است که با تلاش و مجاهدت علمی خود امید را به جامعه و نسل آینده اعطا می‌کنند».

مهندس گودرزی بیان کرد: «این دانشگاه که خود مایه افتخار و مباهات است به وجود فرزندان عزیز همچون شما و هم‌چنین به والدین گرانقدری که فضای رشد و تعالی فرزندانشان را مهیا کرده‌اند بسیار افتخار می‌کند».

در این مراسم از فرزندان ممتاز و منتخب کارکنان دانشگاه تهران در مقاطع تحصیلی مختلف با اهدای لوح، تقدیر به‌عمل آمد. اجرای موسیقی و قرعه‌کشی اقامت در خزرآباد ساری و مشهد مقدس از دیگر برنامه‌های این مراسم بود. هم‌چنین از طرف رئیس دانشگاه تهران به قید قرعه به پنج خانواده، اقامت در مجتمع تفریحی و رفاهی خزرآباد ساری و دو خانواده اقامت در مشهد مقدس اعطا شد.

کلید واژه ها: معاونت اداری و مالی فرزندان ممتاز


( ۱۱ )

نظر شما :

شکوفه گنجی ۰۳ دی ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۰
با سلام و عرض ادب خواستم از تمام دست اندرکاران این مراسم به خاطر تمام زحماتشون تشکر کنم و اینکه با این جمعیت زیاد هماهنگی ها و نظم بسیار خوبی برقرار بود که این از مواردی هست که کمتر جایی دیده میشه باز هم بسیار سپاسگزارم .