زندگینامه: دکتر سید محمدحسن رضوی (۱۳۶۲-)

۰۵ بهمن ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۲ کد : ۳۲۶۸۳ گفت‌وگو و گزارش
تعداد بازدید:۲۷۸۴
روابط عمومی دانشگاه تهران: دکتر سید محمدحسن رضوی، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، در سال ۱۳۶۲ در تهران متولد شد.


سید محمدحسن رضوی در سال ۱۳۸۰ دیپلم خود در رشته ادبیات و علوم انسانی را دریافت کرد و با کسب رتبه ۲ در کنکور سراسری، به عنوان دانشجوی رشته حقوق، وارد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران شد.
وی با موفقیت در کارشناسی حقوق و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و اسلامی دانشگاه تهران به عنوان رتبه برتر، برای ادامه تحصیلات خود عازم خارج از ایران شد و دوره دکتری حقوق تجارت بین‌الملل را در دانشکده حقوق دانشگاه نوشاتل-سوییس گذراند و در سال ۱۳۹۲ از رساله دکتری خود با درجه عالی و با راهنمایی استاد پتروس مورویدیس دفاع کرد.
دکتر سید محمدحسن رضوی دوران پسادکتری خود را به مدت ۲ سال به پژوهش و تدریس در حوزه ابعاد حقوق بشری تجارت بین‌الملل و وضع تحریم‌های اقتصادی در دانشکده حقوق دانشگاه مک گیل کانادا اختصاص داد.
دکتر رضوی همچنین با تحصیل در دوره کارشناسی ارشد رشته «حقوق کامن لای کانادا» در دانشکده حقوق در دانشگاه یورکِ کانادا (دانشکده آزگود هال)، دوره کامل تسلط به نظام حقوقیِ کشور کانادا که ریشه در نظام حقوق عرفیِ «کامن لا» دارد را گذرانده است.
وی در طول تحصیلات دانشگاهی و حوزوی خود، از محضر اساتیدی چون مرحوم استاد ناصر کاتوزیان، مرحوم آیت‌الله عباسعلی عمید زنجانی، مرحوم آیت‌الله مجتهدی، مرحوم استاد ابوالقاسم گرجی و استاد سید حسین صفایی بهره برد.
دکتر سید محمدحسن رضوی از سال ۱۳۹۶، در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران که محل اصلی تحصیل و رشد علمی ایشان است به عنوان عضو هیأت علمی مشغول به فعالیت شده است.
حوزه تخصصی فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی وی، حقوق سرمایه‌گذاری بین‌المللی، حقوق تجارت بین‌الملل و به ویژه تحریم‌های اقتصادی است و در این مسیر تلاش کرده است جنبه‌های نظری و عملی ابعاد حقوق بشری تحریم‌های اقتصادی و آثار وضع تحریم‌های اقتصادی بر جریان تجارت خارجی کشورهای هدف تحریم را واکاوی و مطالعه کند.

 

کلید واژه ها: حقوق تجارت بین‌الملل پیشرفته کتاب زندگینامه


( ۵۵ )

نظر شما :