کسب مدال طلا توسط دانشجویان دو دانشگاه تهران و علامه طباطبایی در مسابقات جهانی «ایده و اختراعات کرواسی ۲۰۲۲»

تعداد بازدید:۶۹۶
تیم ایران متشکل از دانشجویان دانشگاه تهران و دانشگاه علامه طباطبایی که در مسابقات جهانی «ایده و اختراعات کرواسی ۲۰۲۲» شرکت کردند، موفق به کسب مدال طلای این مسابقات جهانی شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، مسابقات جهانی ایده و اختراعات کرواسی 2022(Inova Croatia 2022 (Inova از ۱۹ تا ۲۳ مهر ماه ۱۴۰۱ (۱۱ تا ۱۵ اکتبر ۲۰۲۲)، زیر نظر فدراسیون بین‌المللی مخترعان(IFIA) و سازمان جهانی مالکیت فکری (WIIPA) و با حمایت انجمن‌ها و مراکز نوآوری و اختراعات اروپا در زاگرب پایتخت کرواسی به دو صورت حضوری و مجازی برگزار شد.
تیم ایران متشکل از دانشجویان دو دانشگاه تهران و علامه طباطبایی شامل امیرحسین پاینده و سامان کیوان‌نیا دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته مدیریت جهانگردی دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران و فاطمه ایزدی دانشجوی دکتری گردشگری دانشگاه علامه طباطبایی به سرپرستی دکتر سید جلال‌الدین فرجی استاد مدیریت شهری و متخصص در حوزه شهر هوشمند در مسابقات جهانی «ایده و اختراعات کرواسی ۲۰۲۲» شرکت کرد.
دانشجویان و محققان ایرانی شرکت‌کننده در این مسابقات با هزار تیم شرکت‌کننده به رقابت پرداخته و موفق به کسب مدال طلای مسابقات در زیر گروه «تبلیغات و گردشگری» شدند.
در این دوره از رقابت‌ها، علاوه بر ایران مخترعانی از ۳۹ کشور دیگر شامل آلمان، آمریکا، ژاپن، چین، کره جنوبی، سوئیس، سوئد، نروژ، فرانسه، سنگاپور، کانادا و اندونزی حضور داشتند که هزار اختراع، ابتکار و نوآوری آنها در ۲۲ زیرگروه مختلف مورد ارزیابی هیئت داوران این مسابقات قرار گرفت.
تیم ایران از نظر نوآوری، ماهیت طرح، کم‌هزینه و مقرون به‌‌صرفه بودن، تأثیر اجتماعی و اقتصادی، فرصت‌های بازار و سایر شاخص‌های مورد نظر مسابقه، با طرحی در حوزه گردشگری هوشمند شهری و گردشگری آینده‌محور در این جشنواره بین‌المللی برتر شناخته شد و مدال طلای این دوره از مسابقات را از آن خود کرد.

کلید واژه ها: گردشگری دانشکدگان فارابی مسابقات جهانی اختراعات


( ۲ )

نظر شما :