دکتر موسوی موحدی عضو حقیقی هیأت امنای پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران شد

۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۵:۴۲ کد : ۲۹۹۵۲ واحدها
تعداد بازدید:۱۳۷
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی حکمی دکتر علی اکبر موسوی موحدی استاد ممتاز دانشگاه تهران را به عنوان عضو حقیقی هیأت امنای پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در اجرای بند"ب -۹" ماده "۲" قانون اهداف، وظایف و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با استناد به بند "ج" ماده "۱" قانون تشکیل هیأت‌های امنای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی، دکتر علی‌اکبر موسوی موحدی استاد ممتاز دانشگاه تهران و رئیس مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک(IBB) دانشگاه تهران را به مدت ۴ سال به عضویت هیأت امنای پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران منصوب کرد.

در کارنامه علمی دکتر موسوی موحدی، تألیف ۱۹ جلد کتاب به زبان فارسی و یک کتاب به زبان انگلیسی انتشارات اشپرینگر، انتشار ۶۲۰ مقاله در نشریات پژوهشی بین‌المللی، یک ثبت اختراع در آمریکا (US Patent) و اتمام ۳۹ طرح تحقیقاتی بنیادی و کاربردی در سطح دانشگاهی، ملی و بین‌المللی می‌درخشد.

این استاد دانشگاه در سال ۱۳۶۹ جایزه بین‌المللی خوارزمی را دریافت کرد. در سال ۱۳۷۶ به عنوان استاد نمونه برگزیده شد. دریافت نشان درجه یک پژوهش دانشگاه تهران، شناخته شدن به عنوان دانشمند برجسته دانشگاه تهران، پژوهشگر ممتاز جشنواره پژوهش و فناوری کشور و استاد ممتاز دانشگاه تهران از جمله افتخارات این استاد نامی است. همچنین دکتر موسوی موحدی در سال ۱۳۸۲ به عنوان چهره ماندگار معرفی شد.

کمیته دائم همکاری‌های علمی و فناوری سازمان همکاری کشورهای اسلامی (کامستک) در زمستان سال گذشته، همزمان با اعلام برندگان جوایز دو سالانه خود در سال ۲۰۲۱، دکتر علی‌اکبر موسوی موحدی استاد ممتاز دانشگاه تهران را به عنوان یکی از برندگان جایزه کامستک (Comstech) سال ۲۰۲۱ معرفی کرد. دکتر موسوی موحدی موفق به دریافت جایزه یک عمر تلاش در جهت ارتقای علم شیمی شده است.

این استاد ممتاز دانشگاه تهران، استاد مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک، رئیس مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک و عضو و رئیس انجمن بیوشیمی فیزیک ایران است.

کلید واژه ها: دکتر علی اکبر موسوی موحدی


نظر شما :