کارگروه استقلال مالی دانشگاه‌ها با حضور نمایندگان ویژه روسای دانشگاه‌های بزرگ تشکیل می‌شود

۲۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۵:۲۰ کد : ۲۹۴۶۸ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۲۳۴
نشست فرصت‌ها و چالش‌های استقلال مالی دانشگاه‌ها با حضور نمایندگان ویژه رؤسای دانشگاه‌های برتر کشور و در راستای تشکیل کارگروه استقلال مالی دانشگاه‌ها، تابستان امسال به میزبانی سازمان توسعه و سرمایه‌گذاری دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
کارگروه استقلال مالی دانشگاه‌ها با حضور نمایندگان ویژه روسای دانشگاه‌های بزرگ تشکیل می‌شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران صبح امروز در سی‌وششمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور که در محل سالن شهید سلیمانی دانشگاه تهران در حال برگزاری است، گفت: اگر می‌خواهیم سهم کمک‌های دولت از بودجه دانشگاه‌ها را کاهش دهیم، لازم است الزامات این موضوع را شناسایی کنیم.

رئیس اجلاس رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور، با ارائه پیشنهاد شکل‌گیری کارگروه ویژه استقلال مالی دانشگاه‌ها، اظهار داشت: برای این منظور، برگزاری نشست فرصت‌ها و چالش‌های استقلال مالی دانشگاه‌ها با حضور نمایندگان ویژه رؤسای دانشگاه‌های بزرگ هرچه سریع‌تر تشکیل شود و رؤسای دانشگاه‌ها افرادی که درگیر این موضوع هستند را به عنوان نماینده ویژه معرفی کنند.

رئیس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: در قالب اجلاسیه رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور باید راهکار ارائه دهیم و ایده‌هایی را برای روان‌تر شدن مدیریت آموزش عالی بپرورانیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر سعدالله نصیری قیداری، رئیس دانشگاه شهید بهشتی نیز در اجلاس رؤسای دانشگاه‌های بزرگ، تاکید کرد: فکر کردن برای استقلال مالی دانشگاه‌ها نیازمند استفاده از ظرفیت مشورتی افرادی است که فنی باشند و کار مالی کرده باشند.

دکتر محمد موذنی، رئیس دانشگاه شیراز نیز توسعه بی‌رویه را یکی از دلایل مشکلات فعلی آموزش عالی دانست و گفت: آمایش آموزش عالی یک امر ضروری و اجتناب‌ناپذیر است و بحث درست عمل نشدن در حوزه آمایش آموزش عالی، علت‌العلل مشکلات فعلی آموزش عالی است.

کلید واژه ها: اجلاس رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور دانشگاه تهران


( ۱ )

نظر شما :