دکتر اسدی اعلام کرد:

اولویت‌دهی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان علوم انسانی، بین‌رشته‌ای و کشاورزی

۰۸ تیر ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۳ کد : ۲۹۱۱۲ معاونت‌ها پارک علم و فناوری خبر
تعداد بازدید:۱۳۲
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اولویت‌دهی این مجموعه به ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان علوم انسانی، بین‌رشته‌ای و کشاورزی خبر داد و گفت: این نگاه ویژه به علوم انسانی و بین‌رشته‌ای، گامی در راستای رشد کسب‌وکارهای این حوزه است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از پارک علم و فناوری، دکتر علی اسدی در نشست مشترک با رئیس دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران، گفت: رئیس دانشگاه تهران استقرار ۲۰۰۰ واحد فناور و دانش‌بنیان را هدف قرار داده‌اند و این رسالت برعهده پارک علم و فناوری دانشگاه تهران قرار داده شده است که در تلاش هستیم تا این رسالت به نحو مطلوب انجام شود.

دکتر اسدی با بیان اینکه فراوانی شرکت‌های دانش‌بنیان در رشته‌های فنی بیشتر است، افزود: در سال جاری در برنامه‌های پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، از جمله برنامه‌های مرتبط با هسته‌های فناور و نوآور و همچنین برنامه‌های مرتبط با شرکت‌ها، برای رشته‌های مرتبط با علوم انسانی و بین‌رشته‌ای و همچنین کشاورزی اولویت قائل شده‌ایم تا فعالیت در این زمینه‌ها نیز رشد یافته و این حوزه‌ها به جایگاه مناسب خود دست یابند.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه دیپلماسی دانش‌بنیان را در دستور کار قرار داده‌ایم، خاطرنشان کرد: تأسیس شعبه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در دانشگاه ایروان ارمنستان نیز در همین راستا برنامه‌ریزی شده است. همچنین جهت همکاری با دانشگاه وارث الانبیا عراق اعلام آمادگی کرده‌ایم.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی


نظر شما :