طرح نیمه صنعتی انتقال توان بی‌سیم به خودروی برقی در حال حرکت رونمایی می‌شود

تعداد بازدید:۵۳۷
طرح نیمه صنعتی انتقال توان بی‌سیم به خودروی برقی در حال حرکت، روز یکشنبه ۵ تیر ماه در محل دانشکدگان فنی دانشگاه تهران رونمایی می‌شود.
طرح نیمه صنعتی انتقال توان بی‌سیم به خودروی برقی در حال حرکت رونمایی می‌شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر صادق واعظ زاده، استاد دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران و مجری طرح، درباره این طرح اظهار داشت: طرح نیمه صنعتی انتقال توان بی‌سیم به خودروی برقی در حال حرکت در آزمایشگاه پژوهشی سیستم‌های حرکت پیشرفته در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران انجام شد.
وی افزود: در این طرح، مشکل باتری خودروی برقی که موجب افزایش قیمت و محدودیت پیمایش خودرو می‌شود، برطرف شده است. بر این اساس، خودرو انرژی الکتریکی مورد نیاز را از زیر سطح جاده و به صورت بی‌سیم دریافت می‌کند و نیازی به باتری و ایستگاه شارژ و معطلی ندارد.
دکتر واعظ زاده با بیان اینکه اجرای این طرح حدود ۲ سال به طول انجامیده و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان یک طرح کلان فناوری ملی اجرا شده است، از همکاری یک گروه متشکل از ۱۰ نفر از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان تحصیلات تکمیلی دانشگاه در این طرح خبر داد و گفت: انتقال توان بی‌سیم به خودروی برقی در حال حرکت، یکی از فناوری‌های داغ در سطح بین‌المللی است و برنامه‌ریزی برای مرحله صنعتی آن توسط مجری (آزمایشگاه پژوهشی سیستم‌های حرکت پیشرفته) در حال انجام است.
استاد دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: مرحله آزمایشگاهی این طرح، ۳ سال قبل یعنی یکسال قبل از شروع این طرح، در آزمایشگاه پژوهشی سیستم‌های حرکت پیشرفته دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران شروع شده بود.
جزئیات بیشتری از طرح نیمه صنعتی انتقال توان بی‌سیم به خودروی برقی در حال حرکت، عصر روز یکشنبه ۵ تیر ماه همزمان با رونمایی از این طرح با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اعلام خواهد شد.

کلید واژه ها: دانشکدگان فنی خودرو برقی


( ۵ )

نظر شما :