سفیر ژاپن با رییس دانشگاه تهران دیدار کرد

۳۰ آذر ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۰ کد : ۲۷۶۶ اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۲۱۹۷
سطح همکاری‌های بین دانشگاه تهران و دانشگاه‌های ژاپن ارتقاء می‌یابد

«هیرویاسو کوبایاشی»، سفیر ژاپن در ایران، عصر روز یک‌شنبه بیست و نهم آذرماه، با دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در این دیدار که با حضور عبدالمجید اسکندری، مدیرکل برنامه‌ریزی و همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه و خانم «یوکو تاکاهاشی»، جانشین مدیر مرکز اطلاع‌رسانی و فرهنگی سفارت ژاپن برگزار شد، سفیر ژاپن با اشاره به روابط حسنه و سوابق همکاری‌های علمی دانشگاهی بین دو کشور گفت: «دانشگاه‌ها و مراکز علمی ژاپن در زمینه‌های تبادل استاد و دانشجو و بورس‌های کوتاه مدت، خواستار گسترش همکاری‌های دوجانبه علمی و فناوری با دانشگاه تهران هستند».

وی با اشاره به درخواست دانشگاه تهران برای اعزام یک استاد زبان ژاپنی برای گروه زبان ژاپنی دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی، بر حمایت از اعزام استاد درخواستی تاکید کرد.

دکتر نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه نیز در این دیدار، ضمن اظهار خوشحالی از حضور سفیر ژاپن در تهران، با اشاره به دیدار خود از ژاپن و همکاری‌های دانشگاهی و امضای تفاهم‌نامه‌های منعقدشده با دانشگاه‌های معتبر این کشور گفت: «فناوری ژاپن در سطحی عالی است و علاوه بر همکاری در خصوص زبان ژاپنی که زمینه تبادلات فرهنگی را فراهم می‌سازد، لازم است در سایر رشته‌ها نیز همکاری‌ها را توسعه بدهیم».

رییس دانشگاه تهران با اشاره به تعاملات داخلی دانشگاه تهران در قالب همکاری ده دانشگاه برتر و هم‌چنین همکاری‌های علمی با دانشگاه‌های معتبر در سطح بین‌المللی افزود: «ما مدل‌های مختلف همکاری با کشورهای پیشرفته جهان، از جمله مدارک مشترک و یا گذراندن بخشی از تحصیل در دو کشور داریم که در همه این موارد می‌توانیم با دانشگاه‌های ژاپن نیز همکاری داشته باشیم».

در این دیدار هم‌چنین عبدالمجید اسکندری، مدیرکل برنامه‌ریزی و همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه، به فعال‌بودن تفاهم‌نامه‌های همکاری با دانشگاه‌های ژاپن به‌خصوص دانشگاه توکیو در قالب انجام فرصت‌های مطالعاتی گوناگون توسط اساتید و دانشجویان آن دانشگاه اشاره و آمادگی دانشگاه تهران را برای ادامه همکاری‌ها اعلام نمود.


نظر شما :