تغییر زمان برگزاری بزرگداشت علامه دهخدا و اهدای نخستین جایزه علی‌اکبر دهخدا

۲۸ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۶:۵۱ کد : ۲۶۰۰۸ اخبار اخبار رویدادها خبر
تعداد بازدید:۴۴۷
زمان مراسم بزرگداشت علامه دهخدا و اهدای نخستین جایزه علی‌اکبر دهخدا به دلیل شرایط کرونایی، به تعویق افتاد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، مؤسسه لغت‌نامه دهخدا اعلام کرد: "مراسم بزرگداشت علامه دهخدا و اهدای نخستین جایزه علی‌اکبر دهخدا که قرار بود در هفتم اسفندماه سال جاری برگزار شود، به دلیل رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ موکول شد. در صورت بازگشت به شرایط عادی زمان دقیق برگزاری مراسم به آگاهی علاقه‌مندان رسانده خواهد شد."

بر اساس مصوبهٔ هیأت امنای مؤسسه لغت‌نامه دهخدا مقرر شده بود که جایزهٔ علی‌اکبر دهخدا در سالروز بزرگداشت علامه دهخدا در اسفندماه هر سال، بر اساس آئین‌نامه به آثار منتخب تعلق گیرد. فراخوان نخستین دورهٔ جایزهٔ علی‌اکبر دهخدا در آبان ماه منتشر شده بود.

جایزهٔ علی‌اکبر دهخدا به پیشنهاد دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی و تصویب شورای مؤسسهٔ لغت‌نامهٔ دهخدا به منظور ارج نهادن به شخصیت تأثیرگذار علامه علی‌اکبر دهخدا و تکریم کسانی که همچنان خدمت‌گزار زبان فارسی هستند و برای اعتلای زبان فارسی آثار ارزشمندی تألیف کرده‌اند، اهدا می‌شود.

بر طبق اعلام مؤسسه لغت‌نامه دهخدا، برای ادای احترام به پیشگاه علامه علی‌اکبر دهخدا، اعضای این مؤسسه در روز جمعه ششم اسفند ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰.۳۰ صبح بر مزار او در ابن‌بابویه گرد هم می‌آیند. این مراسم کوتاه از طریق صفحه اینستاگرام مؤسسه (dehkhodaicps) برای علاقه‌مندان به صورت زنده پخش خواهد شد.

کلید واژه ها: بزرگداشت علامه دهخدا جایزهٔ علی‌اکبر دهخدا مؤسسه لغت‌نامه دهخدا


( ۲ )

نظر شما :