امضای تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز پژوهشی مطالعات کشورهای اسپانیایی زبان دانشگاه تهران و یک مؤسسه مطالعاتی در کاراکاس

تعداد بازدید:۳۵۵
مرکز پژوهشی مطالعات کشورهای اسپانیایی‌زبان دانشگاه تهران با مؤسسه مطالعات عالی توسعه و اقتصادهای نوظهور کاراکاس ونزوئلا، تفاهم‌نامه‌ای به منظور همکاری‌های مشترک امضا کردند.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، دکتر مریم حق روستا، رئیس مرکز پژوهشی مطالعات کشورهای اسپانیایی زبان دانشگاه تهران از فعالیت‌های تحقیقاتی مشترک شامل تبادل اعضای مرکز و دانشجویان پژوهشی؛ شرکت در سمینارها و جلسات علمی؛ تبادل مطالب دانشگاهی و سایر اطلاعات علمی؛ برنامه‌های آموزشی کوتاه‌مدت ویژه؛ تبادل دانشجو و چاپ و انتشار کتاب و مجلات مشترک از جمله موارد همکاری قید شده در این تفاهم‌نامه است.
دکتر حق‌روستا تاکید کرد: «این همکاری به منظور مطالعه و بررسی ظرفیت‌های تجاری میان ایران و کشورهای آمریکای لاتین از جمله ونزوئلا آغاز شده است و یکی از چشم‌اندازهای آینده در این همکاری، تهیه و چاپ کتاب‌ها و گزارش‌های اقتصادی برای معرفی ظرفیت‌های موجود میان ایران و ونزوئلا است».
این تفاهم‌نامه به امضای دکتر مریم حق‌روستا رئیس مرکز پژوهشی مطالعات کشورهای اسپانیایی زبان و آندره‌آنا تاراسون بولیوار رئیس مؤسسه مطالعات عالی توسعه و اقتصادهای نوظهور کاراکاس ونزوئلا رسیده است.

کلید واژه ها: دانشکده مطالعات جهان تفاهم‌نامه


( ۱ )

نظر شما :