با تلاش محققان دانشگاه تهران؛

ایران به اولین مرکز تولید‌‌کننده رنگ‌های ساختمانی فوق آب‌گریز در آسیا تبدیل شد

تعداد بازدید:۳۴۷
مرکز تحقیقات نانو مهندسی سطح دانشگاه تهران به فناوری ساخت رنگ‌های ساختمانی فرق آب‌گریز دست یافت.
ایران به اولین مرکز تولید‌‌کننده رنگ‌های ساختمانی فوق آب‌گریز در آسیا تبدیل شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر فرشید چینی، عضو هیأت علمی دانشکدگان فنی دانشگاه تهران با اعلام این خبر گفت: دستیابی به ساخت رنگ‌های ساختمانی فرق آب‌گریز باعث شد ایران به اولین مرکز تولید‌‌کننده رنگ‌های ساختمانی فوق آب‌گریز در آسیا تبدیل شود.

مجری طرح رنگ فوق آب‌گریز ساختمانی درباره اهمیت دستیابی به فناوری ساخت این رنگ‌ها، اظهار کرد: پوشش‌های فوق آب‌گریز، چند هفته و یا در نهایت چند ماه دوام دارند، ولی رنگ‌های فوق آب‌گریز علاوه بر داشتن فام رنگی و سایز خواص رنگ، چسبندگی خوبی به زیر لایه خود دارند و خاصیت خود را برای چندین سال حفظ می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه این رنگ در نمای ساختمان و سازه‌های شهری، سطوح بتنی، آجری و سیمانی به کار می‌رود، خاطرنشان کرد: این رنگ علاوه بر دفع رطوبت، اسید و باز، نما را از جذب غبار و دوده تا حداقل پنج سال محافظت می‌کند و به طور خارق‌العاده‌ای نما در تمام این مدت مانند روز اول تمیز می‌ماند.

دکتر چینی در پایان تاکید کرد: این رنگ فوق آب‌گریز دارای گواهی استاندارد، گواهی نانومقیاس از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و تاییدیه دانش‌بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

طرح طرح رنگ فوق آب‌گریز ساختمانی در بیست‌ودومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار عرضه و معرفی شده است.

کلید واژه ها: پردیس دانشکده‌های فنی دستاورد پژوهشی دکتر فرشید چینی


( ۴ )

نظر شما :