اطلاعیه برگزاری استارت‌آپ ویکند مجازی محصولات فناوری همگرا (NBIC)

تعداد بازدید:۴۸۱
روابط عمومی دانشگاه تهران: پارک علم و فناوری دانشگاه، استارت‌آپ ویکند مجازی محصولات فناوری همگرا (NBIC)؛ ارزش‌آفرینی در حوزه نوآوری و فناوری را برگزار می‌کند.

بنا بر اطلاعیه اعلامی، فناوری‌های همگرا پدیده‌ای است که مقدمات عصری جدید را در پیشرفت‌های علمی قرن بیست و یکم فراهم می‌کند که هدف اصلی‌ آن ادغام رشته‌های متنوع علوم و فناوری‌ها است. ازاین‌رو، قرن بیست و یکم عصر همگرایی به‌شمار می‌رود. فناوری‌های همگرا که پیشرفت چهار حوزه علم و فناوری (نانو، زیستی، شناختی و اطلاعات) را در بر گرفته است، نظام‌های مبتنی بر دانش و فناوری هستند که برای دستیابی به هدف مشترکی به یکدیگر یاری می‌رسانند.
همگرایی فناوری‌ها از دیدگاه اقتصادی، اجتماعی و منظرهای توسعه‌ای نقش مهمی دارد و با سیاست‌گذاری مناسب می‌توان رفاه، اقتصاد توسعه یافته، فرایند نوآوری و تولید محصولات و خدمات با ارزش افزوده بالا را برای جامعه فراهم کرد. از این منظر، همگرایی فناوری‌ها، فرصت‌های نوینی را برای اهداف توسعه‌ای و تکمیل شکاف دیجیتالی پدید می‌آورد و نقش مهمی را در ترسیم اقتصاد، جامعه و زیرساخت‌های صنعتی آینده ایفا می‌کند.
این رویداد استارت‌آپی با اهداف بسترسازی خلق ایده میان دانشجویان و علاقه‌مندان به حوزه فناوری‌های همگرا، آشنایی متخصصان این حوزه با مباحث کسب وکار و فناوری بازار محور، انتقال تجربیات مربیان کسب و کار در این صنعت به صاحبان ایده، حمایت از ایده‌های منتخب در جهت ایجاد کسب و کار و تولید ثروت پایدار ۱۶ تا ۲۰ آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود و مهلت ثبت‌نام ایده‌ها ۱۹ مهر تا ۸ آبان خواهد بود.
برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به وب‌گاه پارک علم و فناوری مراجعه شود.
 

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری فناوری همگرا


( ۱ )

نظر شما :