اطلاعیه مهم در خصوص اجرای گام دوم طرح رجیستری برای خرید دستگاه‌های سیم‌کارت‌ خور و تبلیت

تعداد بازدید:۳۷۸۳
روابط عمومی دانشگاه تهران: ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی اطلاعیه‌ای از اجرای گام دوم طرح رجیستری برای ساماندهی بازار گوشی و سایر دستگاه‌های سیم کارت‌خور به‌ویژه تبلت خبر داد. در این اطلاعیه آمده است:

با توجه به مزایای گستره این طرح برای ساماندهی بازار گوشی و بهره‌گیری از آن، برای ساماندهی بازار سایر دستگاه‌های سیم کارت‌خور به‌ویژه تبلت (با توجه به افزایش استفاده توسط دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمان، استادان و … به دلیل شیوع بیماری کرونا و مجازی شدن آموزش در کشور)، گام دوم طرح رجیستری در دستور کار قرار گرفته است. در این راستا تبلت‌های با نشان تجاری لنوو از تاریخ ۰۲/‏۰۵/‏۱۴۰۰‬ و سایر نشان‌های تجاری تبلت از تاریخ ۰۹/‏۰۵/‏۱۴۰۰‬ مشمول این طرح خواهند شد و پس از تاریخ‌های مذکور صرفاً تبلت‌هایی امکان استفاده از خدمات اپراتوری را خواهند داشت که به‌صورت قانونی وارد کشور شده باشند.
با هدف جلوگیری از بروز مشکل برای دستگاه‌های موجود نزد کاربران در سطح کشور، دارندگان تبلت ضرورت دارد پیش از تاریخ‌های اعلامی به شرح زیر اقدام کنند:

  1. سیم کارت را در داخل تبلت قرار داده و نسبت به برقراری تماس تلفنی و ارسال پیامک اقدام کنند.
  2. سپس برای حصول اطمینان از رویت‌شدن کدIMEI تبلت در شبکه کشور، از طریق سایت همتا به نشانی hamta.ntsw.ir و یا کد دستوری #۷۷۷۷* نسبت به استعلام اصالت دستگاه (ارسال IMEI با دستور مذکور و یا در سایت فوق) اقدام کنند.
  3. شناسه IMEI از طریق #۰۶#* به دست می‌آید.

توجه به این مطلب ضروری است که به صرف استفاده از wifi، دستگاه در شبکه اپراتوری رویت نشده و قرار دادن سیم کارت در دستگاه و انجام فرآیند ذکر شده برای رویت در شبکه، ناگزیر و حتمی است. همچنین به خریدارن جدید تبلت پس از تاریخ‌های فوق‌الذکر نیز توصیه می‌شود پیش از خرید به استعلام اصالت تجهیز مورد نظر اقدام کرده و متناسب با پاسخ استعلام و در صورت قانونی بودن، آن را خریداری کنند (مشابه فرآیند استعلام اصالت تلفن همراه).

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۰۲

کلید واژه ها: رجیستری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گوشی تبلت


( ۴۰ )

نظر شما :