معاون دانشگاه تهران:

ارائه دروس از برنامه‌های مصوب در قالب آموزش‌های آزاد (مووک) برای اولین بار در کشور از اول خرداد ماه آغاز می‌شود

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۴ کد : ۱۶۳۶۶ اخبار اخبار آموزشی
تعداد بازدید:۱۲۷۷
روابط عمومی دانشگاه تهران: معاون دانشگاه تهران از آغاز ارائه برنامه‌های درسی مصوب در قالب آموزش‌های آزاد (مووک) برای اولین بار در کشور از اول خرداد ماه خبر داد.

دکتر محمدرضا صادقی مقدم انگیزه و اهداف برگزاری «آموزش‌های آزاد دانشگاه تهران» را عمل به مسئولیت‌های اجتماعی دانشگاه دانست و گفت: دانشگاه تهران در راستای فراهم نمودن امکان آموزش‌های دانشگاهی برای تمامی آحاد جامعه، اقدام به فراهم نمودن دسترسی به محتوای علمی دروس منتخب اساتید دانشگاه تهران به شکل مجازی نموده و بر همین اساس، دانشگاه تهران برای اولین بار در کشور برنامه «ارائه دروس از برنامه‌های درسی مصوب در قالب آموزش‌های آزاد دانشگاه» را اجرایی می‌نماید.
صادقی مقدم تصریح کرد: دانشگاه تهران به عنوان یک دانشگاه نسل چهارمی، مأموریت توسعه اقتصادی و اجتماعی و کارآفرینی را بر عهده دارد، در همین راستا اقدام به ارائه دروس رسمی مصوب دانشگاهی با تدریس اساتید دانشگاه تهران نموده تا تمام علاقه‌مندان و دانشجویان در سراسر کشور قادر باشند از کلاس‌های ضبط شده در دانشگاه تهران به صورت مجازی استفاده کنند.
معاون دانشگاه تهران برگزاری این دوره‌های آموزشی را حاصل همکاری «مرکز یادگیری الکترونیکی دانشگاه تهران»، «معاونت آموزشی» و «سازمان توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران» عنوان کرد و گفت: در دوران پاندومی کرونا، این دوره بر مبنای «شیوه نامه ارائه دروس از برنامه‌های درسی مصوب در قالب آموزش‌های آزاد دانشگاه تهران» مصوب ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ شورای آموزشی دانشگاه تهران اجرا می‌شود.
رئیس سازمان توسعه و سرمایه گذاری «فراگیری دانش در دانشگاه تهران، به عنوان دانشگاه مادر و نماد آموزش عالی، برای تمامی دانشجویان سراسر کشور»، «ارتباط از راه دور با اساتید دانشگاه تهران»، «در اختیار داشتن فیلم کلاس‌های مجازی و استفاده مجدد از کلاس ها»، «فراگیری بهتر علم و دانش»، «زمان کافی برای آموزش»، «کاهش هزینه‌های دانش پذیران»، «امکان دریافت گواهی درس با ثبت نمره از اداره کل خدمات آموزشی دانشگاه تهران» و همچنین «امکان دریافت گواهی گذراندن دوره بدون ثبت نمره از دفتر آموزش‌های آزاد دانشگاه تهران در صورت موفقیت در دوره» را از اهداف برگزاری این دوره عنوان کرد.
وی ادامه داد: شروع این دوره آموزشی، اول خرداد ۱۴۰۰ و مهلت ثبت نام نیز تا همین تاریخ است. همچنین لازم به توضیح است که ۱۱ درس از این دوره آموزشی آماده شده و در ادامه تعداد دروس بیشتری تنظیم و ارائه خواهد شد. کلیه دروس نیز به صورت کوهورت و با ارزیابی مستمر استاد ارائه می‌شود.
دکتر محمدرضا صادقی مقدم در پایان تشریح کرد: محتوای هر درس بر اساس سرفصل‌های مصوب شورای برنامه ریزی آموزشی دانشگاه تهیه و دروس در چارچوب مقررات آموزشی دانشگاه ارائه می‌شود. همچنین صدور «گواهی درس با ثبت نمره» توسط اداره کل خدمات آموزشی و صدور «گواهی گذراندن دوره بدون ثبت نمره» توسط دفتر آموزش‌های آزاد دانشگاه تهران انجام خواهد شد.
گفتنی است؛ علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این دوره‌های آموزشی، به سایت موک دانشگاه تهران به نشانی mooc.ut.ac.ir مراجعه نمایند.

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۰۷

کلید واژه ها: آموزش‌های آزاد مووک


( ۱ )

نظر شما :