ترم تابستانی دوره‌های مووک دانشگاه تهران آغاز شد

۲۸ تیر ۱۴۰۰ | ۰۸:۲۹ کد : ۱۸۵۷۱ اخبار اخبار آموزشی اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۱۵۴۰
روابط عمومی دانشگاه تهران: معاون دانشگاه تهران از آغاز ترم تابستانی ارائه دروس مصوب دانشگاهی در قالب آموزش‌های آزاد (مووک) از دوم مردادماه خبر داد.

دکتر محمدرضا صادقی مقدم معاون توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه اعلام نمود که دانشگاه تهران برای دومین بار و در قالب ترم تابستانی برنامه «ارائه دروس از برنامه‌های درسی مصوب در قالب آموزش‌های آزاد دانشگاه» را اجرایی می‌نماید.
صادقی مقدم تصریح کرد: دانشگاه تهران با توجه به برگزاری موفقیت‌آمیز اولین دوره در بهار سال جاری، برگزاری این دوره در ترم تابستانی را نیز در دستور کار خود قرار داده است. هدف از این دوره‌ها، فراهم نمودن امکان آموزش‌های دانشگاهی و دسترسی به محتوای علمی دروس منتخب اساتید دانشگاه تهران به شکل مجازی برای تمامی آحاد جامعه می‌باشد.
به گفته معاون دانشگاه این دوره نیز همچون دوره قبل با مشارکت «مرکز یادگیری الکترونیکی دانشگاه تهران»، «معاونت آموزشی» و «سازمان توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران» و بر مبنای «شیوه نامه ارائه دروس از برنامه‌های درسی مصوب در قالب آموزش‌های آزاد دانشگاه تهران» مصوب ۰۳/۰۴/۱۳۹۹ شورای آموزشی دانشگاه تهران اجرا خواهد شد.
رئیس سازمان توسعه و سرمایه گذاری «فراگیری دانش در دانشگاه تهران، به عنوان دانشگاه مادر و نماد آموزش عالی، برای تمامی دانشجویان سراسر کشور»، «ارتباط از راه دور با اساتید دانشگاه تهران»، «در اختیار داشتن فیلم کلاس‌های مجازی و استفاده مجدد از کلاس‌ها»، «فراگیری بهتر علم و دانش»، «زمان کافی برای آموزش»، «کاهش هزینه‌های دانش‌پذیران»، «امکان دریافت گواهی درس با ثبت نمره از اداره کل خدمات آموزشی دانشگاه تهران» و همچنین «امکان دریافت گواهی گذراندن دوره بدون ثبت نمره از دفتر آموزش‌های آزاد دانشگاه تهران در صورت موفقیت در دوره» از اهداف برگزاری این دوره عنوان کرد.

شروع ترم تابستانی "ارائه دروس مصوب دانشگاهی در قالب آموزش‌های آزاد (مووک) "، دوم مرداد ماه ۱۴۰۰ و مهلت ثبت نام حداکثر تا دهم مرداد ماه خواهد بود. محتوای هر درس بر اساس سرفصل‌های مصوب شورای برنامه ریزی آموزشی دانشگاه تهیه و دروس در چارچوب مقررات آموزشی دانشگاه ارائه می‌شود. با تمهیدات جدید صورت گرفته، این دروس به دو روش زیر در سامانه ارائه می‌گردند:
- مهارتی (با هزینه رقابتی در بازار): در این روش متقاضیان علاوه بر مشاهده ویدئوها، امکان انجام تکالیف و پروژه‌ها را دارند و در نهایت در صورت کسب حدنصاب نمره امکان گواهینامه آموزش‌های آزاد را دریافت خواهند کرد.
- دروس مصوب رسمی دانشگاهی (با هزینه مصوب): در این روش متقاضیان پس از گذراندن آزمون میان ترم و پایان ترم، مطابق با مصوبه، علاوه بر دریافت گواهینامه آموزش آزاد دانشگاه، موفق به دریافت کارنامه نیز خواهند بود.

گفتنی است؛ علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در ترم تابستانی این دوره‌های آموزشی، به سایت مووک دانشگاه تهران به نشانی mooc.ut.ac.ir مراجعه نمایند.

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۰۷

کلید واژه ها: مووک آموزش‌های آزاد


( ۶ )

نظر شما :