سلسله گزارش‌های عملکرد ۹۹ - ۳

عملکرد مؤسسه لغت‌نامه دهخدا

۲۱ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۸ کد : ۱۵۶۸۹ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۴
روابط عمومی دانشگاه تهران: مؤسسه لغت‌نامه دهخدا نخستین سازمان در ایران است که برای تألیف فرهنگ لغت یا واژه نامه تأسیس شده است.
عملکرد مؤسسه لغت‌نامه دهخدا

حیات این نهاد علمی در دی ماه سال ۱۳۲۴ خورشیدی، حدود ۳۰ سال پس از آنکه دهخدا طرح تألیف لغت‌نامه را ریخت، با تصویب مجلس شورای ملی، در خانه دهخدا آغاز شد. مؤسسه لغت‌نامه دهخدا از سال ۱۳۶۸ دارای بخش آموزشی نیز هست که به پیشنهاد دکتر شهیدی و با تأیید وزارت فرهنگ و آموزش عالی در قالب مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی تأسیس شد.

مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی نخستین نهاد دانشگاهی است که با هدف گسترش و ترویج زبان و ادبیات فارسی تأسیس شده و هرساله پذیرای دانشجویان فراوانی از نقاط مختلف دنیا است. مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی از سال ۱۳۸۶ با تصویب هیأت رئیسه دانشگاه تهران، تحت عنوان واحد «مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی» به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

درحال حاضر ریاست مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی برعهده آقای دکتر محمود بی‌جن‌خان می‌باشد. برای مشاهده عملکرد مؤسسه لغت‌نامه دهخدا در سال ۱۳۹۹ اینجا کلیک کنید.


نسخه آنلاین لغت‌نامه دهخدا

گزارش توصیفی-تحلیلی رئیس دانشگاه تهران از عملکرد دانشگاه در سال ۱۳۹۹

 

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۱۰

کلید واژه ها: مؤسسه لغت‌نامه دهخدا گزارش عملکرد دانشگاه تهران


نظر شما :