از سوی مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران صورت گرفت

راه‌اندازی ایستگاه لرزه‌نگاری باند پهن نهاوند در استان همدان

تعداد بازدید:۵۱۲
روابط عمومی دانشگاه تهران: مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران از راه اندازی ایستگاه لرزه‌نگاری باند پهن نهاوند واقع در استان همدان خبر داد.

مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در اسفند ۱۳۹۹ در راستای لزوم توسعه ایستگاه‌های لرزه‌نگاری جهت پوشش مناسب‌تر مناطق لرزه‌خیز کشور طبق تفاهم نامه استانداری همدان با سازمان صدا و سیما منطقه و حمایت مدیر کل مدیریت بحران استان همدان یک ایستگاه لرزه‌نگاری دائمی باند پهن در این استان راه‌اندازی کرد.
این ایستگاه واقع در جنوب غرب استان همدان در ارتفاعات روستای میانگران در شهرستان نهاوند واقع شده است و لرزه‌خیزی گسل‌های درود لرستان، قلعه حاتم بروجن، نهاوند در جنوب استان همدان و صحنه کرمانشاه را پوشش می‌دهد که اهمیت این ایستگاه را دوچندان کرده است.
تجهیزات لرزه‌نگاری این ایستگاه توسط مرکز لرزه‌نگاری کشوری تأمین شده‌ است و داده‌های این ایستگاه به صورت آنلاین (برخط) به مرکز لرزه‌نگاری کشوری ارسال می‌شود و همراه با داده‌های دیگر ایستگاه‌های لرزه‌نگاری جهت پایش مناسب‌تر فعالیت‌های زمین، امور تحقیقاتی و گزارش رخدادهای زمین‌لرزه محلّی در آن ناحیه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محل نصب و راه‌اندازی ایستگاه لرزه‌نگاری نهاوند در استان همدان

کلید واژه ها: مؤسسه ژئوفیزیک راه‌اندازی ایستگاه لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری


( ۲ )

نظر شما :