آخرین جلسه سال جاری «شورای دانشگاه» برگزار شد

۲۰ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۹:۰۷ کد : ۱۵۴۱۱ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۲۱
روابط عمومی دانشگاه تهران: یازدهمین و آخرین جلسه شورای دانشگاه در سال ۱۳۹۹ با حضور هیأت رئیسه و رؤسای واحدها، پردیس‌ها و دانشکده‌های دانشگاه تهران برگزار شد.
آخرین جلسه سال جاری «شورای دانشگاه» برگزار شد

در ابتدای این جلسه، دکتر نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، با گرامیداشت عید مبعث حضرت رسول اکرم (ص)، مروری بر تحولات و رویدادهای دانشگاه در سال گذشته، به خصوص مواجهه کشور با اپیدمی کرونا، چالش‌های بودجه‌ای دانشگاه و نیز درس آموخته‌هایی که می‌توان از مدیریت این چالش‌ها داشت، پرداخت.
در ادامه و بر اساس دستور جلسه این نشست، دکتر قنبری باغستان، مدیرکل روابط عمومی دانشگاه، گزارشی از فعالیت‌ها و تحولات صورت گرفته در حوزه روابط عمومی و اطلاع رسانی در شش ماه گذشته ارائه داد.
دکتر قنبری باغستان با اشاره به اهمیت توسعه کمی و کیفی اطلاع رسانی با تاکید بر اخبار و گزارش دستاوردهای دانشگاه گفت: در ماه جاری (اسفندماه) وب‌سایت خبری-تحلیلی دانشگاه متشکل از بخش‌ها و سرویس‌های خبری مجزا و متنوع راه اندازی شده است.
به گفته دکتر قنبری باغستان، بخش‌های اخبار ستادی دانشگاه، بخش دستاوردهای ملی و بین‌المللی دانشگاه، بخش پویش علمی #ایران در آینه ۱۴۰۰، بخش چندرسانه‌ای، بخش اخبار دانشگاه تهران در رسانه‌های کثیرالانتشار و نیز بخش اخبار واحدها، معاونت‌ها و سایر واحدهای تابعه دانشگاه از جمله مهمترین بخش‌هایی است که با هدف اطلاع رسانی بهتر و گسترده‌تر «اخبار توسعه‌ای» دانشگاه در این این پایگاه خبری پیش بینی شده است.
دکتر قنبری افزود: قبل تر از این نیز با هدف افزایش رؤیت‌پذیری (visibility) و توسعه اطلاع‌رسانی اخبار و رویدادهای دانشگاه تهران بر اساس «رفتار ارتباطی» مخاطبان، صفحات رسمی دانشگاه در شش شبکه اجتماعی جدید شامل شبکه‌های اینستاگرام، توئیتر، لینکدین ، یوتیوب، آپارات و Eitaa راه‌اندازی شده بود که همچنان فعال هستند.
در ادامه دکتر نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، ضمن استقبال از فعالیت‌های حوزه روابط عمومی افزود: شبکه منسجم خوبی برای اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه و افکار عمومی از فعالیت‌های دانشگاه و نیز نقش دانشگاه در تحولات جامعه شکل گرفته است و امیدواریم با استفاده از این ظرفیت ایجاد شده، بتوان بیشتر از گذشته دستاوردهای دانشگاه را به سمع و نظر افکار عمومی رساند.
رئیس دانشگاه افزود: باید بپذیریم که درصد بالایی از موفقیت یک کار یا فعالیت، ارائه درست، دقیق و مناسب آن از طریق اطلاع رسانی به جامعه و افکار عمومی است و این امر به خصوص باید متناسب با نیاز مخاطبان صورت گیرد.
دکتر نیلی احمدآبادی با تاکید بر اینکه اطلاع‌ رسانی درست، دقیق و کیفی اخبار و گزارش دستاوردهای دانشگاه همچنین باعث تقویت «سرمایه اجتماعی» دانشگاه می‌شود، افزود: همین تحولات صورت گرفته در روابط عمومی ستاد دانشگاه باید در سطح واحدهای تابعه دانشگاه نیز اتفاق افتد و امیدواریم توانمندسازی روابط عمومی واحدها، هم در سطح سخت افزاری و هم نرم افزاری، در دستور کار سال آینده روابط عمومی قرار گیرد.
در ادامه این جلسه، دکتر یزدانی، معاون اداری مالی و دکتر مقاری، معاون طرح و برنامه دانشگاه گزارشی از موضوع اتمام موفقیت‌آمیز حسابرسی به حساب‌های دانشگاه تهران، اقدامات دانشگاه در تأمین مسکن اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه، اهم مصوبات اخیر هیأت امنای دانشگاه، موضوع همسان سازی حقوق اعضای هیئت علمی وزارتین و نیز افزایش حقوق کارمندان دانشگاه ارائه دادند.
همچنین دکتر صادقی مقدم، معاون دانشگاه و رئیس سازمان توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه نیز در این نشست به معرفی فرایند مشارکت عمومی-خصوصی (ppp) در دانشگاه تهران پرداخت.
موضوع اختصاص فوق‌العاده مسکن به اعضای هیئت علمی جوان دانشگاه، نامگذاری عناوین پردیس‌های غیر خودگردان دانشگاه از جمله دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح و بحث مفصل تر در مورد آنها به اولین جلسه شورای دانشگاه در سال آتی موکول شد.

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۰۰

کلید واژه ها: روابط عمومی و اطلاع رسانی افکار عمومی سرمایه اجتماعی شورای دانشکاه


( ۴ )

نظر شما :