اولین جلسه شورای دانشگاه تهران در سال ۱۴۰۰ برگزار شد

۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۴ کد : ۱۶۱۱۸ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۴۷
روابط عمومی دانشگاه تهران: اولین جلسه شورای دانشگاه در سال ۱۴۰۰ با حضور هیئت رئیسه، رؤسای واحدها، پردیس‌ها و دانشکده‌های دانشگاه تهران به صورت مجازی برگزار شد.
اولین جلسه شورای دانشگاه تهران در سال ۱۴۰۰ برگزار شد

دکتر نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران در ابتدای این جلسه با اشاره به شرایط ناشی از اپیدمی کرونا در کشور گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و انجام بسیاری از فعالیت‌ها به صورت غیرحضوری، به تمامی واحدها توصیه می‌کنم که در زمینه انجام فعالیت‌های «پژوهشی»، فعال‌تر عمل کنند.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت اجتماعی ایجاد شده در دوران پاندمی کرونا یادآور شد: در چنین زمانی که وضعیت خاصی بر شرایط اجتماعی جامعه حاکم است، دانشکده‌های مربوطه، از جمله دانشکده‌های علوم‌اجتماعی و روان‌شناسی دانشگاه می‌توانند قدم‌های خوب و مؤثری در افزایش فعالیت‌های تحقیقاتی - اجتماعی بردارند.

دستور کار دوم این جلسه، بررسی تدوین برنامه چهارم دانشگاه تهران بود که پس از طرح بحث در صحن شورا، رئیس دانشگاه از رؤسای واحدها و مراکز وابسته به دانشگاه خواست تا نظرات و دیدگاه‌های خود را در خصوص رئوس، اهداف و راهبردهای اصلی مطرح نمایند.

رئیس دانشگاه تهران همچنین بر توسعه مراکز نوآوری، شبکه‌های فناوری و حضور فعال‌تر دانشگاه در بستر مجازی تأکید کرد.

رئیس دانشگاه تهران در ادامه با تاکید بر مقوله مسئولیت اجتماعی دانشگاه به ویژه در دوران شیوع کرونا، خواستار توجه بیشتر دانشگاه، به خصوص مراکز مربوطه به «مسئله آب» شد و در این خصوص بر تشکیل «خوشه آب» تأکید کرد.

در پایان جلسه شورای دانشگاه تهران، گزارشی از بودجه سال ۱۴۰۰ دانشگاه ارائه شده و همچنین در خصوص واژه‌های جایگزین «پردیس» بحث و بررسی صورت گرفت. لازم به ذکر است که تصمیم گیری نهایی در این خصوص به جلسه آتی موکول شده است.

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۰۷

کلید واژه ها: شورای دانشکاه روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه تهران


( ۴ )

نظر شما :