با حضور رئیس دانشگاه تهران؛

اتاق رسانه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران افتتاح شد

۱۹ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۰ کد : ۱۴۸۴۱ اخبار اخبار برگزیده اخبار علمی-فناوری
تعداد بازدید:۱۶۲۶
روابط عمومی دانشگاه تهران: با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران (۱۸ بهمن‌ماه) اتاق رسانه پارک علم و فناوری افتتاح شد.
اتاق رسانه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران افتتاح شد

 بنا بر گزارش پارک علم و فناوری دانشگاه، در این مراسم دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران با اشاره به جوان بودن، نوآوری و فناوری در ایران گفت: «ساختار، شرایط و افراد حوزه نوآوری و فناوری با دیگر حوزه‌ها متفاوت است. دانشگاه وظیفه خود می‌داند تا علاوه بر فراهم کردن شرایطی برای تجربه‌کردن، نوآوری، فناوری، آموزش، پشتیبانی و نشر و توسعه این مفاهیم را نیز انجام دهد».
وی افزود: «پارک علم و فناوری منحصر در یک فضای فیزیکی نیست. ما در دانشگاه واحدهای متعددی را تعریف کرده‌ایم و شبکه فناوری را تعریف و شکل داده‌ایم. در همین راستا، برای پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، نقشی ستادی قائل هستیم. ستادی بدین معنا که شبکه فناوری را به طور کامل هدایت، پشتیبانی و حمایت کند».
دکتر عباس زارعی هنزکی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران نیز با بیان اینکه اتاق رسانه بستری برای ایجاد شبکه‌ای است تا دانشگاه نسل سه و چهار بتواند کار اصلی خود را انجام دهد، تصریح کرد: «اتاق رسانه در پی تفکر ارتباط دولت، دانشگاه، صنعت، جامعه و رسانه بنا شده است. هدف ما این است که نوآوری در رسانه را با مرکزیت اتاق رسانه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران شروع کنیم. کار آموزش مجازی، ایجاد محتوا و پیشرفت در عرصه دانش و فناوری نیازمند یک اتاق رسانه‌ای بود تا مانند دانشگاه نسل سوم و چهارم بتواند توسعه پیدا کند».
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در پایان اظهار کرد: «براساس چند محور، فعالیت شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری توسعه پیدا می‌کند، ما در این کار موازی با صنعت تلاش می‌کنیم تا مشکلات صنعت و جامعه را برطرف کنیم. هم اکنون ۲۰۰ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مستقر هستند، این شرکت‌ها قرارداد‌های زیادی را با صنعت منعقد کردند و به نوعی فصل مشترک میان دانشگاه و صنعت محسوب می‌شوند».

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری اتاق رسانه نوآوری و فناوری شبکه فناوری نوآوری در رسانه شرکت‌های دانش بنیان


( ۳ )

نظر شما :