بیانیه سازمان بسیج اساتید دانشگاه تهران به مناسبت شهادت مظلومانه دانشمند بزرگوار شهید دکتر محسن فخری زاده

۰۸ آذر ۱۳۹۹ | ۱۷:۰۸ کد : ۱۳۶۷۹ اخبار اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۰۵
روابط عمومی دانشگاه تهران: سازمان بسیج اساتید دانشگاه تهران به مناسبت شهادت دانشمند بزرگوار شهید دکتر محسن فخری زاده بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَی نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلاً


دانشمند برجسته دکتر محسن فخری زاده، که نماد اقتدار علمی و صنعت هسته‌ای کشور، در یک حرکت تروریستی و ضد حقوق بشری، به دست مزدوران جنایتکار استکبار جهانی، به شهادت رسید و به لقاء الله پیوست. شهید فخری زاده از سرآمدان علمی و فناوری کشور بود که به علت تلاش در راه اقتدار کشور و قوی شدن ایرانِ اسلامی به مقام رفیع شهادت نائل آمد. شهادت و آسمانی شدن او نشان داد که دشمنان این کشور از تلاش و پیشرفت ایران وحشت زده هستند و تلاش می‌کنند با این حرکت‌های بزدلانه و ناجوانمردانه پیشرفت و تعالی کشور را متوقف کنند، اما جنایتکاران پلید و شقاوت‌پیشه باید بدانند با شهادت این دانشمند فرهیخته، راه او با انگیزه‌ای مضاعف ادامه خواهد یافت و همانطور که ترور و به شهادت رساندن فرزندان دیگر این انقلاب، خللی در حرکت عظیم این ملت ایجاد نکرد، بلکه بیداری بیشتر مردم این سرزمین را به همراه خواهد داشت و دشمنان نیز با این اقدامات وحشیانه نمی‌توانند ایستادگی و حرکت رو به جلوی ملت ایران را متوقف کنند. انشاالله با شکست توطئه‌های دشمن جنایتکار، توسعه و پیشرفت علمی کشور ادامه خواهد داشت و رشد، ارتقا و پرورش تفکر انقلابی امثال شهید فخری زاده در صنعت علمی و هسته‌ای کشور متوقف نخواهد شد.
شهید فخری زاده صرفاً عضوی از ملت ایران نبود، بلکه او الگو و نماد راهی بود که با تلاش‌های علمی خود قوی شدن و سربلندی ایرانِ اسلامی را هدف گرفته بود؛ او کسی بود که عمر گرانبهایش را صرف خدمت به این مملکت کرد. او جلوه بارز گفتمان «ما می‌توانیم» بود. بسیج اساتید دانشگاه تهران، همچون ملت شریف ایران، از مسئولین کشور، به خصوص دولت و دستگاه دیپلماسی انتظار دارد با اقدام قاطع، صریح و سریع عاملان این عمل تروریستی ناجوانمردانه را مجازات کنند و عملکردی متناسب با عزت جمهوری اسلامی ایران داشته باشند.
در این میان، افراد سازشکار، که دل به لبخند سیاستمداران دولت‌های استکباری بسته‌اند، بدانند در راه اقتدار و اعتلای کشور محافظه کاری، سیاسی کاری و ماجراجویی‌های خطرناک و خلاف منافع ملی جایی ندارد و تنها راه، راهبرد فعال مبتنی بر عزت، حکمت و مصلحت است. لذا با عبرت گرفتن از فرجام برجام، شهادت سردار بزرگ ایران حاج قاسم سلیمانی و دانشمند ممتاز دکتر محسن فخری زاده، به صفوف مرصوص ملت بپیوندند.
دستگاه دیپلماسی کشور باید با اتخاذ راهبرد دیپلماسی فعال و عزت آفرین، به جای دیپلماسی التماسی و تفکر سازش انگارانه در برابر دشمن بدعهد، از خون شهید فخری زاده و عزت کشور دفاع کنند. تفکر وادادگی و اعتماد به دشمنان فقط دشمن را گستاخ‌تر و وقیح‌تر خواهد کرد. همین تفکر زمینه ساز جنایت‌های آمریکا نظیر خروج گستاخانه از تعهدات بین المللی، فشار علیه ملت ایران با شعله‌ور کردن جنگ اقتصادی، و شهادت سردار سلیمانی و دکتر فخری زاده شده است. سازش کاران بدانند که مناسبات بین‌الملل در شرایط پیچیده امروزی اقتضا می‌کند که تنها راه برای حفظ امنیت ملی و به عقب راندن دشمن، افزایش قدرت کشور در حوزه فن‌آوری‌های داخلی، بومی سازی و تهدیدزدایی است؛ همان کاری که امثال شهید فخری زاده در کشور به دنبال آن بوده‌اند، نه اینکه به بهانه تنش زدایی، که البته هیچ نتیجه‌ای هم برای منافع ملی نداشته است، امنیت کشور را در معرض معامله و تهدید قرار دهیم و به واسطه اقدامات این چنینی دشمن و عدم واکنش صریح برخی مسئولان از آینده مذاکرات با دشمن بدعهد، که نتیجه‌اش را امروز مردم در سطح جامعه در حوزه معیشت و اقتصاد لمس می‌کنند، موضع منفعلانه داشته باشیم.
سازمان بسیج اساتید دانشگاه تهران ضمن محکومیت این ترور بزدلانه، که اثبات کننده تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی و متحدان قسم خورده آن است، شهادت این دانشمند فرهیخته و مدیر خدوم را به حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی جامعه‌ی علمی، ملت شریف ایران و خانواده شریف ایشان تبریک و تسلیت عرض می‌نماید و با الهام گیری از شخصیت آن شهید والامقام و با اعلام هرگونه جانفشانی و شهادت طلبی، اعلام می‌دارد که با تمام توان «راه» این شهید را ادامه و همین طور، ادامه دهندگان این راه را برای آینده‌ی کشور پرورش خواهد داد. ما بر این باوریم که این راه با خون پاک شهدا هرگز متوقف نخواهد شد.


بسیج اساتید دانشگاه تهران
آذر ماه ۱۳۹۹

اخبار مرتبط:
رئیس دانشگاه تهران ترور ناجوانمردانه شهید فخری زاده را محکوم کرد

پیام حوزه مقاومت بسیج کارکنان شهدای دانشگاه تهران در پی شهادت دکتر محسن فخری‌زاده

کلید واژه ها: بسیج دانشمند محسن فخری زاده هسته‌ای تروریستی شهادت وزارت دفاع


نظر شما :