پیام تسلیت رئیس دانشگاه تهران در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر داود فیرحی

۲۲ آبان ۱۳۹۹ | ۲۳:۱۲ کد : ۱۳۴۳۵ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۷۲
روابط عمومی دانشگاه تهران: رئیس دانشگاه تهران به مناسبت درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر داود فیرحی پیامی صادر کرد. در این پیام آمده است:

انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت استاد فرهیخته و نواندیش دانشگاه تهران مرحوم دکتر داود فیرحی برای دانشگاهیان و متفکران حوزه علوم انسانی بسیار اسف بار و ناباورانه بود. هر چند میراث علمی او در قالب ده‌ها کتاب و مقاله همچنان می‌تواند راهگشای مسیر تفکر دانشجویان علوم سیاسی خاصه در حوزه اندیشه سیاسی اسلام و ایران و مسئله دین و دولت باشد، اما هزاران دریغ و افسوس که ما این استاد متفکر، خلاق، نواندیش و متخلق به اخلاق الهی را خیلی زود و در اوج پختگی علمی از دست داده‌ایم. امید داشتیم سال‌های سال از ثمرات باغ تفکرات خلاقانه و انتقادی او در موضوع بسیار مهم و مورد نیاز امروز ایران اسلامی و جهان اسلام، یعنی مسئله دین و دولت بیش از پیش بهره ببریم.
این جانب به نمایندگی از دانشگاه تهران این ثلمه و ضایعه دردناک را در درجه اول به خانواده داغدار آن مرحوم، سپس به همه دانشگاهیان و متفکران و پژوهشگران حوزه علوم سیاسی خاصه به همکاران و دانشجویان دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران تسلیت عرض می‌کنم. برای آن مرحوم مغفرت و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان و دوستداران ایشان اجر جزیل و صبر جمیل مسئلت دارم.

 

محمود نیلی احمدآبادی
رئیس دانشگاه تهران
۲۲/‏۰۸/‏۱۳۹۹


خبر مرتبط:

پیام تسلیت دانشگاه تهران در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر داود فیرحی

کلید واژه ها: دانشکده حقوق و علوم سیاسی تسلیت دانشگاه تهران


( ۵ )

نظر شما :