برگزاری طرح جیکو در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

۲۸ مهر ۱۳۹۹ | ۱۳:۳۹ کد : ۱۳۱۴۰ اخبار اخبار علمی-فناوری
تعداد بازدید:۹۴۴
پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، با هدف زمینه‌سازی ایجاد اشتغال برای دانشجویان و آشنایی آنان با فضای کار واقعی طرح جیکو را برگزار می‌کند.
برگزاری طرح جیکو در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از پارک علم و فناوری، یکی از معضلات اصلی نسل جوان کشور پس از قبولی در کنکور و راهیابی به دانشگاه، عدم اطمینان از تأمین آینده شغلی است. فاصله میان آموخته‌های دانشگاهی و واقعیت کسب وکار، تمرکز بیشتر آموزش‌های دانشگاهی بر موضوعات تئوری و آکادمیک و فقدان تجربه کاری از جمله دلایل اصلی این چنین دغدغه‌هایی است.
به همین منظور پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، با استفاده از ظرفیت خود و با بهره‌گیری از شرکت‌های فناور عضو، توانسته جهت ایجاد فضایی عملی، اشتغال‌زایی دانشجویان در حین تحصیل و توانمندسازی آنان گام بردارد.
طرح جیکو (Job In Company) ، در راستای تبدیل شدن به دانشگاه کارآفرین و ایجاد فرصت‌های شغلی ایجاد شده است. در واقع جیکو، پاسخی به نیاز اشتغال دانشجویان و تأمین نیروی کار شرکت‌ها است. از اهداف طرح جیکو، می‌توان هدایت دانشگاه به سمت دانشگاه کارآفرین، زمینه‌سازی ایجاد اشتغال برای دانشجویان، آشنایی دانشجویان با فضای کار واقعی، ترویج فرهنگ کارآفرینی، دسترسی آسان به نیروی کار دانشی برای شرکت‌ها و ایجاد شبکه ارتباطی بین دانشجویان و شرکت‌ها اشاره کرد.

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سامانه جیکو در سایت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در این طرح ثبت‌نام کنند.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران دانشجویی


( ۶ )

نظر شما :