پیام تسلیت هیأت رئیسه دانشگاه تهران به مناسبت درگذشت استاد پیشکسوت شادروان دکتر مظاهر مصفا + تکمیلی

۰۹ آبان ۱۳۹۸ | ۲۰:۵۶ کد : ۹۸۵۹ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۴۸۳
دکتر مظاهر مصفا، استاد پیشکسوت دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران دعوت حق را لبیک گفت.
پیام تسلیت هیأت رئیسه دانشگاه تهران به مناسبت درگذشت استاد پیشکسوت شادروان دکتر مظاهر مصفا + تکمیلی

با کمال تأسف و تأثر باخبر شدیم استاد برجسته، محقق و شاعر فاضل، جناب آقای دکتر مظاهر مصفا، استاد پیشکسوت دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران دعوت حق را لبیک گفته و رخ در نقاب خاک کشیده است.

این استاد فرهیخته، که عمر پربرکت خود را در راه نشر مآثر فرهنگ و ادبیات غنی پارسی صرف نمود، علاوه بر تربیت دانشجویان بی شمار، فعالیت‌های ارزشمند پژوهشی و تحقیقی نیز داشت که در زمره کارنامه علمی و معنوی او به شمار می‌رود و مورد استفاده نسل‌های متمادی خواهد بود.

هیأت رئیسه دانشگاه تهران ضمن ابراز تأثر عمیق، درگذشت این استاد گرانقدر و پیشکسوت را به خانواده سوگوار ایشان، به خصوص همسر فاضله و ادیب ایشان سرکار خانم دکتر امیربانو کریمی که خود از مفاخر دانشگاه تهران و جامعه علمی کشور هستند و سایر بازماندگان، دانشجویان، استادان دانشگاه تهران و همه دوستداران ایشان تسلیت گفته، رحمت و مغفرت جاودان الهی را برای آن مرحوم و سلامتی و شکیبایی برای بازماندگان از درگاه خداوند منان مسئلت می‌نماید.

اداره کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران

 

تکمیلی: 

گفتنی است مراسم ترحیم و یادبود استاد دکتر مظاهر مصفا، روز دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶ تا ۱۸ در سالن گلزار هتل لاله، واقع در خیابان دکتر فاطمی، نبش خیابان حجاب برگزار خواهد شد.


( ۸ )

نظر شما :