معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران؛

حوزه ورزش، از اولویت‌های اساسی دانشگاه تهران است

۰۱ آبان ۱۳۹۸ | ۰۹:۵۵ کد : ۹۷۹۵ اخبار
تعداد بازدید:۴۴۹
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، در نشست کارشناسی مسئولان ورزشی، حوزه ورزش را از اولویت‌های اساسی دانشگاه تهران برشمرد.
حوزه ورزش، از اولویت‌های اساسی دانشگاه تهران است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، در نشست کارشناسی کارشناسان و مسئولان ورزشی پردیس‌ها و دانشکده‌ها که ۲۹ مهر ۱۳۹۸ برگزار شد، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با تقدیر از تلاش‌های کارشناسان ورزش واحدهای آموزشی، خواستار برنامه‌ریزی و بازنگری در برنامه‌ها و ارائه پیشنهادات سازنده به‌منظور تحول‌بخشی به فرایندهای اجرایی در ورزش دانشگاه شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، با اشاره به آثار ارزشمند تقویت فعالیت‌های ورزشی در بین دانشجویان و کارکنان، بر نقش سازنده این فعالیت‌ها بر کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی تأکید کرد.
وی تلاش برای جذب سرمایه‌گذار ورزشی و تأمین منابع مالی از حامیان مالی، ارائه الگوی مناسب جهت توسعه ورزش، برگزاری نشست‌های کارشناسی منظم و تهیه گزارشات منظم از فعالیت واحدهای دانشگاه را از جمله موارد مهم و قابل توجه توصیف کرد.
دکتر سرسنگی، هم‌چنین برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه برای کارشناسان تربیت‌بدنی، به‌روزرسانی و تعیین رشته‌های ورزشی مناسب و پایدار برای جشنواره‌ها، توسعه و توزیع عادلانه فضاهای ورزشی و مدیریت متمرکز اماکن ورزشی را در پیشبرد اهداف دانشگاه در حوزه ورزش، مؤثر دانست.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اهمیت ورزش همگانی در ارتقا شاخص‌های سلامت دانشگاهیان، خواستار همکاری مشترک و فعالانه مسئولان ورزش در اجرای طرح ورزش همگانی در پردیس‌ها و دانشکده‌ها شد.
وی اجرای برنامه‌های موفق چندین ساله اخیر را با بودن تنگناهای مالی، حاکی از توانمندی‌های نیروهای انسانی حوزه ورزش برشمرد و فعالیت‌های متنوعی نظیر برگزاری مسابقات بین دانشکده‌ای، مسابقات کوچک و اهدای جوایز فوری و کم هزینه را در رشد و توسعه ورزش همگانی مؤثر عنوان کرد.
دکتر سرسنگی، به برنامه‌های کلان دانشگاه نظیر طرح تغییر کاربری اماکن بلااستفاده دانشگاه و تبدیل آنها به فضاهای ورزشی، ساخت استخر و مجموعه ورزشی چندمنظوره و هم‌چنین مذاکرات انجام شده برای استفاده از فضاهای اطراف دانشگاه برای فعالیت‌های ورزشی اشاره کرد و خواستار ایجاد پست و حضور حداقل یک کارشناس ورزشی در هر پردیس و هر دانشکده شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، برگزاری یک نشست و همایش علمی با موضوعات مختلف ورزشی به‌ویژه ورزش همگانی را در تقویت آگاهی‌ها و ایجاد نگرش آکادمیک به امر ورزش مفید بیان کرد.
وی در پایان صحبت‌های خود، لزوم ارزیابی فعالیت‌ها را یادآور شد و بر تشویق نیروهای مبتکر و تلاشگر در این زمینه تأکید کرد.
در بخش دیگری از این نشست، علی حبیب‌اللهی، مدیرکل تربیت‌بدنی، نیز با اشاره به موانع و مشکلات حوزه ورزش دانشگاه، تلاش دسته‌جمعی نیروهای انسانی دانشگاه را برای برطرف کردن این مشکلات درخواست کرد، هم‌چنین گزارش عملکرد اداره‌کل تربیت بدنی در حوزه‌های قهرمانی و همگانی توسط کارشناس اداره‌کل تربیت‌بدنی ارائه شد.


( ۱ )

نظر شما :